Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Korim būs īpašs koncerts

Smiltenes kultūras centra jauktais koris “Vidzemīte” sagatavojis jaunu koncertprogrammu “Gadalaikos” un ar to jau uzstājies Variņu tautas namā (attēlā), bet 17. martā šī programma izskanēs Smiltenes kultūras centrā. FOTO: INGA ZAĻKALNE

Smiltenes kultūras centra jauktais koris “Vidzemīte” sagatavojis jaunu koncertpro­grammu ar divu komponistu – venēcieša Antonio Vivaldi un latvieša Valta Pūces – skaņdarbiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nesen šī programma izskanēja Variņu tautas namā. Svētdien, 17. martā, pulksten 16 jauktā kora “Vid­zemīte” koncertu “Gadalaikos” varēs dzirdēt Smiltenes kultūras centrā.

Caur mūziku un dzeju atklās sajūtas gadalaikos

Koncerta programmā ir iekļauts Valta Pūces cikls “Gadalaiku dziesmas” ar Ineses Zanderes, Aivara Neibarta, Pētera Brūvera un Amandas Aizpurietes dzeju. Jauktā kora “Vidzemīte” diriģente Baiba Žēbina šo ciklu raksturo kā smalki apgarotu stāstu par krāšņajiem Latvijas gadalaikiem un to, kā tieši cilvēks jūtas konkrētajos gadalaikos, kādas ir viņa pārdomas, izjūtas un tieksmes.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Vivaldi “Gadalaiki” ir instrumentāls darbs, kurā attēloti dabas tēlojumi. To izpausmi mūzikā ar savu sniegumu skatītājiem palīdzēs uztvert Kandavas Deju skolas dejotāji horeogrāfa Roberta Laudiņa vadībā.

“Komponisti vienmēr apjūsmojuši dabas varenību, noslēpumainību, tās skaistumu, un arvien vēlējušies savos skaņdarbos atainot gan ziemas stingumu, gan pavasara atmodu, gan vasaras tveici un negaisus, kā arī skaņām apvijuši pelēkās rudens debesis,” teic Baiba Žēbina.

Vivaldi radīto vasaras mūziku viņa raksturo spilgtu un krāsainu kā pļava, kas nobērta ar saulainiem un košiem ziediem. Akcents likts uz vasaras krāsām, uz laiku, kas ir enerģētiski piepildīts, tāpēc mūzika ir spilgta, raiba un krāsaina. Vivaldi vasarā debesis pilnas zibeņiem, arvien tuvāk dzirdami pērkona dārdi, liekas – visa zeme mutuļo dabas nepārvaramā spēka priekšā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudens mūziku caurvij tādi šim gadalaikam raksturīgi dabas tēli kā vējš, lietus, salna, migla, lapkritis. Ir gana daudz cilvēku, kuri rudeni izjūt kā gada tumšāko laiku, uzskata par nevēlamāku un jūtas nomāktāki. Vivaldi mūzikā attēlo mierīgu un skumju lietainu dienu, miglu un rudens lapu krišanu.

Ziema – aukstākais gadalaiks – Vivaldi mūzikā izskan ar tam raksturīgu noskaņu. Stindzinoši aukstais vējš dzenā sniegu, tomēr cilvēki baltajos, sniegotajos laukos veras ar apbrīnu, kad tos apgaismo saules stari, un šie lauki mirdz kā ar sudraba dārgakmeņiem piebiruši. Ziemas saulgrieži ir laiks, kad cilvēks vairāk padomā par savu dievišķo pusi. Gaišas domas, gaismas brīnums šajā laikā ir svarīgākais, ko piedzīvot, jo tiek gaidīta gaismas atgriešanās.

Pavasara mūzikā skan maigi un daudzkrāsaini putnu treļļi, dzirdama strautiņu burbuļošana, jūtama saules radītā priecīgā noskaņa un dabas mošanās pēc ziemas sasaluma.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Koncerts kā mākslas sintēze

Jauktā kora “Vidzemīte” koncerta “Gadalaikos” vizuālo noformējumu veido fotogrāfe Inga Zaļkalne. Programmu caurvij kora prezidentes Ingas Štrāles gadalaiku dzejas tēlojumi. Viņas dzeju lasa Ieva Štrāle.

Muzikālais pavadījums ir koncertmeistares Ingas Strazdiņas pārziņā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vijoli spēlē Inga Sīmane, čellu – Kārlis Krastiņš, trompeti – Jānis Vilks, fagotu – Aleksa Vīķele, basģitāru – Pēteris Vilks.

“Savijoties instrumentālās mūzikas, foto un dzejas darbiem ar dziesmām īpašā mākslas sintezē, radusies šī koncertprogramma, kas tiek nodota jūsu vērtējumam. Izbaudiet, izjūtiet un sapņojiet!” aicina jauktā kora “Vidzemīte” diriģente Baiba Žēbina.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.