Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kopīgiem spēkiem labiekārto Ērģemes pagasta centru

Ar kārķēnietes Līgas Bullenreiteres (priekšplānā) ieteikumiem Ērģemes pagasta centrā vairākās vietās tapuši jauni apstādījumi. Foto: No personīgā arhīva

Septembra beigās vairākās vietās Ērģemes pagasta centrā tapuši jauni apstādījumi ar skujeņiem, košumkrūmiem un ziedošām puķēm, lai viss ziedētu un cilvēkus priecētu no agra pavasara līdz vēlam rudenim.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lai taptu šis košums, Kārķu pagasta pārvaldes darbiniece Sandra Pilskalne sadarbībā ar Ērģemes un Kārķu pagastu pārvalžu vadītāju Pēteri Pētersonu izstrādāja un iesniedza projektu “Mežu dienas 2022” Latvijas Pašvaldību savienībā. Savukārt projekta aktivitātēm finansējumu piešķir Meža attīstības fonds. Ērģemes vides labiekārtošanai iegūts finansējums 2000 eiro apmērā. S. Pilskalne stāsta, ka no kopīgajām izmaksām 1800 eiro tiek tērēti interesanta vides objekta – sola kā cepures – būvniecībā, bet atlikušie 200 eiro ar novada pašvaldības nelielu līdzfinansējumu iztērēti stādu un košumkrūmu iegādei Latvijas Valsts mežu stādaudzētavā Strenčos.

P. Pētersons “Ziemeļlatvijai” atzīst, ka dzirdējis ērģemiešus runājam par to, ka Kārķu pagasta vide tiek labiekārtota nepārtraukti, bet Ērģemē nekas nenotiekot. Lai kliedētu vietējās sabiedrības bažas, nolemts šogad šo projektu izstrādāt Ērģemes pagasta vajadzībām. P. Pētersons atzīst, ka, piedaloties projektu konkursā, izdevies iegūt šo finansējumu, pateicoties arī S. Pilskalnes pieredzei un vēlmei radīt lietas abu pagastu – Kārķu un Ērģemes – iedzīvotāju dzīves uzlabošanā un vides labiekārtošanā. S. Pilskalne stāsta, ka jaunās dobes veidoja 28. septembrī, sākot no agra rīta līdz vēlam vakaram. Kopīgajā darbā piedalījās ne tikai Ērģemes, bet arī Kārķu iedzīvotāji, un visi rosījās no sirds. Lai jaunie apstādījumi taptu vēl košāki, viņa aicina vietējos Ērģemes pagasta iedzīvotājus dalīties ar pavasara sīpolpuķu – narcišu, tulpju, hiacinšu un citu – sīpoliem.

“Gan jau puķkopji revidē savus puķu dārzus un paliek pāri stādāmais materiāls. To var ziedot pagastam, lai jaunajās dobēs izveidotu ziedošu pavasara puķu upi. Pagaidām, kamēr sastādītie augi nav sakuplojuši, tikmēr puķu upe mūs visus iepriecinās. Šodien, kad visur valda negācijas, ir svarīgi saņemt pozitīvas emocijas. Tās sniedz arī sakārtota lauku vide,” ir pārliecināta S. Pilskalne. Viņa atzīst, ka vēl priekšā gaidāms jaunā vides objekta – sola – nogādāšana Cepurkalnā. Tas būs liels izaicinājums, bet projekta īstenotāji negrasās padoties un visas ieceres īstenot līdz galam. Plānots, ka pakāpeniski Ērģemes pagasta teritorijā taps Meža parks.

Kas Cepurkalns ir bez savas cepures? Valmieras koku būvkonstrukcijas uzņēmumā “SS Būve” top interesants vides objekts – sols kā cepure. To plānots uzstādīt Ērģemē, Cepurkalna virsotnē. Foto: No personīgā arhīva

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.