Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kopā nosvinēti Valkas un Valgas pilsētas svētki

Aizvadītajā sestdienā notikušajos Sudraba laimes karotīšu svētkos 2022. gadā dzimušajiem mazuļiem pēc Jāņa Riharda Grečina Sudraba laimes karotītes ieradās kuplā ērģemiešu Igora Grečina un Ilzes Ramšas ģimene. Foto: Inga Karpova

Aizvadītajā nedēļā Latvijas un Igaunijas pierobežā notika ikgadējais dvīņu pilsētu Valkas un Valgas dzimšanas dienu svinību maratons ar vairākiem izklaides, kultūras un sporta pasākumiem. Svētku svinētāji – paši valcēnieši un valdzēnieši, kā arī ar šīm pilsētām saistīti cilvēki – ar interesi un prieku aizvadītajā piektdienā noskatījās svētku gājienu, bet pēc tam – igauņu bigbenda koncertu un strūklaku šovu Pedeles upē Latvijas pusē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāteic, ka daudziem pozitīvas emocijas sagādāja igauņu mūziķu priekšnesumi, jo drosmīgākie nekautrējās mesties atraktīvās dejās. Prieku radīja arī Valkas pilsētas pūtēju orķestris, kas muzicēja svētku gājiena dalībniekiem.

Gājiens šoreiz notika piektdienas vakarā, un tajā piedalījās vairāk igauņu kolektīvu kā pērn. Pēc gājiena Pedeles upes krastā bija gaismas un mūzikas priekšnesums. Tas ilga stundu, taču daudzi jau pēc pirmās daļas aizdevās prom, jo nesaprata, ka pēc garas pauzes sekos nākamā daļa.

Savukārt aizvadītajā sestdienā daudzi igauņi un latvieši pulcējās Valkas brīvdabas estrādē, lai noskatītos Latvijā pazīstamā horeogrāfa  Jāņa Purviņa veidoto grandiozo deju izrādi “Vilkaču mantiniece”. Iestudējums tapis pēc rakstnieces Ilonas Leimanes tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Šo mīlestības stāstu uz skatuves izdejoja J. Purviņa vadītais Rīgas Kultūras un tautas mākslas centra “Mazā Ģilde” Tautas deju ansamblis “Līgo” un vidējās paaudzes deju kolektīvs “Līgo”. Pēc izrādes igauņu avīzes žurnālists Jāns Raps “Ziemeļlatvijai” atzina, ka izrāde viņam sagādājusi pozitīvas emocijas. Viņš gan neko daudz no satura neesot sapratis, bet tas nav liedzis izbaudīt deju priekšnesumus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Valkas – Valgas pilsētas svētku ietvaros aizvadītajā sestdienā Valkas brīvdabas estrādē ikviens varēja noskatīties horeogrāfa Jāņa Purviņa veidoto grandiozo deju izrādi “Vilkaču mantiniece”. Tā piedāvāja jaunas latviešu skatuviskās tautas dejas horeogrāfijas un aicināja sekot līdzi populārā romāna varoņu gaitām jaunā skatījumā. Foto: Roberts Johansons

Taču “darvas karoti medus mucā” ielika tie skatītāji, kuri bija neizpratnē par svētku noformējumu estrādē, proti, kāpēc uz plašās skatuves svētku organizatori nevarēja uzlikt kaut zaļas bērzu meijas un kāpēc pārvietojamās tualetes jānovieto bezmaz vai blakus biļešu tirdzniecības vietai. Daudziem tas radīja neērtības sajūtu.

Savukārt aizvadītajā svētdienā  Valkas pilsētas kultūras namā notika vietējo pašdarbības kolektīvu divarpus stundu garš koncerts. Diemžēl to apmeklēja ne visai daudz skatītāju, jo acīmredzot svētku svinēšana vairāku dienu garumā daudzus bija jau nogurdinājusi.

GALERIJA: Bērnu svētkos – saldējums, dāvanas un citi pārsteigumi

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

GALERIJA: Valkas un Valgas pilsētas svētku gājiens

GALERIJA: Sudraba Laimes karotīšu svētki Valkā  

GALERIJA: Dejas izrāde “Vilkaču mantiniece” Valkā

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.