Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kopā ar Piparu sarūpē dāvanas īpašā notikumā

21. martā viesu namā “Donas” Blomes pagastā kulinārijas blogeris un daudzu labdarības projektu īstenotājs Rojs Puķe, dēvēts par Piparu (attēlā), vadīja picu cepšanas meistarklasi Rīgas Tālmācības vidusskolas un Latvijas Tālmācības profesionālā centra kolektīviem, arī šo abu uzņēmumu un viesu nama “Donas” īpašniecei Ilzei Kalniņai (attēlā blakus). Meistarklasē pēc Pipara īpašās receptes izceptās picas tika ziedotas jaunā Smiltenes daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra “Īve” klientiem. Rojs Puķe atzinīgi novērtē šādas iestādes atklāšanu, it īpaši tāpēc, ka tās klienti ir arī bērni ar funkcionāliem traucējumiem. “Bērni ir mūsu nākotne. Mums vajag, lai viņi būtu veseli, lai izaugtu par stipriem līderiem nākotnē, kuri var iet un darīt. Tāpēc arī es nodarbojos ar labdarību. Bieži rīkoju darbnīcas cilvēkiem ar garīga rakstura traucējumiem – ne tikai bērniem, bet arī pieaugušajiem. Šie cilvēki pavada gandrīz visu savu laiku rehabilitācijā, sanāk, ka viņiem nekādu tādu svētku nav, un tad es viņiem uztaisu svētkus,” stāsta Rojs Puķe.
FOTO: SANDRA PĒTERSONE

22. martā pulksten 11 Smiltenē svinīgi, ar lentes griešanu, svētku uzrunām un muzikāliem sveicieniem, lūgtiem viesiem klātesot, Smiltenes novada pašvaldība atklāj savu jauno daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centru “Īve”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau dienu iepriekš, 21. martā, centra klientiem dāvanas – pašu ceptas picas – tika atvestas no viesu nama “Donas” Blomes pagastā.

Tur 21. martā Rīgas Tālmācības vidusskola un Latvijas Tālmācības profesionālais centrs sarīkoja labdarības pasākumu “Uzcep picu – dāvā prieku!”. To atbalstīja viesu nama “Donas” īpašniece Ilze Kalniņa, kurai pieder šie abi uzņēmumi, un Rīgas Tālmācības vidusskolas audzēknis, kulinārijas blogeris un daudzu labdarības projektu īstenotājs Rojs Puķe, dēvēts par Piparu.

Arī viņš bija “Donās”, kur vadīja picu cepšanas meistarklasi. “Pipars mācīja mums cept picas un dalījās ar savām receptēm, kas ir vienkārši pagatavojamas un gardas. Viņš ir jauns puisis ar lielu vērienu, gatavo ēst jau no pusaudža vecuma un nodarbojas ar labdarību, piemēram, rīko labdarības burgeru ballītes bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, piesaistot Latvijā pazīstamas personas, lai šis pasākums izvērstos plaši,” stāsta Inese Erģe, Latvijas Tālmācības profesionālā centra direktore un Rīgas Tālmācības vidusskolas karjeras konsultante.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rojs Puķe ir arī idejas autors un “lokomotīve” labdarības biedrībai “Pipars”, kas koncentrējas uz palīdzības sniegšanu bērniem ar īpašām vajadzībām. 2019. gadā, būdams 15 gadu vecs, viņš saņēma “Latvijas lepnuma” balvu nominācijā “Jauniešu iniciatīva”.

Visas Roja vadītajā meistarklasē “Donās” izceptās picas tika ziedotas Smiltenes daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu centra klientiem.

Jau rakstījām, ka centrs savu darbību uzsāka šī gada sākumā. Tā jaunuzceltās ēkas atrodas aiz SIA “Sarkanā Krusta Smiltenes slimnīca” ēkām, pie nogāzes uz Veco parku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunais sociālo pakalpojumu centrs nodrošina dienas aprūpes centra un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar garīga rakstura (GRT) un bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, specializētās darbnīcas pieaugušajiem ar GRT un grupu dzīvokļus 16 personām ar GRT. Pakalpojumus centrā sniedz biedrība “Cerību spārni”.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.