Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Koordinatora amatam neviens nepiesakās – palielinās algu

FOTO: www.pexels.com

Šo ceturtdien, 25. augustā, novada domes sēdē deputāti lems par algas likmes palielināšanu jaunajam pašvaldības speciālistam – Valkas – Valgas sadarbības koordinatoram. Pirms lēmuma pieņemšanas deputāti šo jautājumu izskatīja Finanšu komitejas sēdē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tās priekšsēdētājs un pašvaldības vadītājs Vents Armands Krauklis skaidro, ka, izsludinot konkursu uz šo amatu ar algas likmi 925 eiro pirms nodokļu nomaksas, jau ilglaicīgi nav izdevies atrast piemērotu pretendentu uz jaunizveidoto amatu. Par šī amata nepieciešamību deputāti nobalsoja jau janvāra sēdē. Atkārtoti izdiskutējot šo jautājumu ar Valgas pagasta pašvaldību, nolemts koordinatoram noteikt 1250 eiro ikmēneša algu pirms nodokļu nomaksas. V.  A. Krauklis piebilst, ka igauņi brīdinājuši, ka arī šī samaksa ir daudz par zemu speciālistam ar latviešu, igauņu un angļu valodas zināšanām, turklāt ar daudziem un abām kaimiņu pašvaldībām svarīgiem darba pienākumiem. V. A. Krauklis atgādina, ka pusi no algas likmes speciālistam maksās Valkas novada pašvaldība, bet otru pusi – igauņi. Jāpiebilst, ka Valkas – Valgas sadarbības koordinators ir iekļauts Priekšsēdētāja sekretariāta amata vietu un darba samaksas sarakstā un viņa atalgojums ir tikai par 10 eiro mazāks par sekretariāta vadītājas ikmēneša atalgojumu.

Novada pašvaldības Personāla nodaļas vadītāja Arita Ārgale informē, ka pašvaldība pirmo reizi konkursu uz šo amatu izsludināja jau 24. maijā, bet  pieteicās tikai viens kandidāts, kuru atzina par nepiemērotu šim amatam. Līdz šim vairāk nav saņemts neviens pieteikums. V. A. Krauklis atzīst, ka, iepriekš runājot ar potenciālajiem šī amata pretendentiem, noskaidrots, ka šādi speciālisti, veicot mazāku darba apjomu, var nopelnīt lielāku atalgojumu. To sarunās apstiprinājuši arī igauņu pašvaldības pārstāvji.

Inga Karpova

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.