Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Konkursam „Sakoptākais mežs” pieteikušies 19 meža īpašnieki, visvairāk no Vidzemes

Foto: pixabay.com

Pagājušajā nedēļā noslēdzās pieteikšanās Latvijas Meža īpašnieku biedrības rīkotajam konkursam “Sakoptākais mežs”. Konkurss notiek jau septīto gadu, un šogad ir saņemti 19 pieteikumi. Visvairāk – no Vidzemes novada.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā norāda Latvijas Meža īpašnieku biedrības (LMĪB) valdes priekšsēdētājs Arnis Muižnieks: „Ir patiess prieks redzēt mežsaimnieku lielo atsaucību un viņu vēlmi piedalīties konkursā. Šogad esam saņēmuši pēdējos gados lielāko pieteikumu skaitu. Konkursa “Sakoptākais mežs” mērķis ir ne tikai runāt par labu meža apsaimniekošanas praksi, bet arī dot iespēju meža īpašniekiem palepoties ar paveikto, tādēļ ir īpaši svarīgi rūpīgi izvērtēt katru pieteikumu, lai noslēgumā varētu apbalvot labāko. Pēc saņemtajiem pieteikumiem, varam redzēt, ka labu mežu apsaimniekošanas piemēru netrūkst, ir svarīgi par tiem runāt vairāk. Tādēļ arī konkurss noris jau septīto gadu.”

Kopumā 19 pieteikumi saņemti no Kuldīgas, Saldus, Dienvidkurzemes, Talsu, Krāslavas, Preiļu, Ludzas, Madonas, Ādažu, Valmieras, Saulkrastu, Cēsu un Ogres novadiem. Konkursa komisija ir izvērtējusi saņemtos pieteikumus un jau nākamo ceturtdien – 10. augustā dosies pirmajā izbraukumā, lai vērtētu īpašumus klātienē konkursa otrajā kārtā.

Konkursanti tiks vērtēti, analizējot meža īpašnieku ieguldījumu produktīvu un noturīgu mežaudžu izveidē, pievēršot uzmanību atjaunošanai, mežizstrādei, kopšanai, meža infrastruktūrai, ainavas elementu plānošanai, zinātniski pamatotu metožu izmantošanai ilgtspējīgā meža apsaimniekošanā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa balvu fondā šogad ir praktiski pielietojams motorinstruments jaunaudžu kopšanai un divas dāvanu kartes meža stādāmā vai dekoratīvā materiāla ieguvei, kas tiks sadalīti starp trīs visaugstāk novērtētāko meža īpašumu saimniekiem. Tāpat trīs visaugstāk novērtētie īpašnieki tiks nominēti prestižajai meža nozares gada balvai „Zelta čiekurs,” – nominācijā „Par ilgtspējīgu saimniekošanu”.

Konkursa nolikums un papildu informācija par vērtēšanas kritērijiem pieejama šeit. Konkursa organizētājs ir Latvijas Meža īpašnieku biedrība.

Informāciju sagatavoja: Sigita Alksne, konkursa “Sakoptākais mežs” projektu vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.