Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Konkursā “Šodien laukos” startē individuāli, kā arī piesakās klases/kolektīvi

Foto: No “Facebook”

Lai veicinātu skolas bērnu izpratni par laukos, mežos, ūdeņos notiekošo, kā arī veidotu priekšstatu par profesijām, kādas šajās nozarēs nepieciešamas, šomēnes tika izsludināts konkurss “Šodien laukos”, ko rīko Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centrs (LLKC).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Arī šogad konkurss paredzēts trīs vecuma grupās visa gada garumā sociālo tīmekļu vietnēs “Facebook”, “Instagram”, kā arī mājaslapā www.laukutikls.lv.

Šobrīd norisinās konkursa pirmais posms, kurā no marta sākuma līdz maija beigām aicināti piedalīties skolēni vecumā no 12 līdz 16 gadiem, startējot individuāli vai kā klase/kolektīvs. Katram mēnesim būs noteikta lielā tēma: par laukiem, mežiem vai ūdeņiem, kuras ietvaros tad arī izsludinās mēneša lielo uzdevumu. Marta konkurss sākās ar tēmu “Lauki”. Katra uzdevuma izpildei ir noteikts laika ierobežojums, par katru izpildīto uzdevumu žūrija piešķirs punktus, kas konkursa izskaņā summēsies, ļaujot noteikt uzvarētāju. Šo trīs mēnešu laikā būs arī papilduzdevumi, kuros iegūtie punkti ļaus palielināt kopējo vērtējumu un virzīties tuvāk uzvarai. Lai gan uzdevums būs vienāds, individuālos dalībniekus un klases/kolektīvus vērtēs atsevišķi. Jāmin, ka konkursa 1. uzdevums jau ir izsludināts sociālajos tīkos (tā izpildes termiņš ir 31. marts).

Jāmin, ka pieteikties dalībai konkursā var visā tā norises laikā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā pastāstīja konkursa “Šodien laukos” vadītāja Zane Zirne, aktīvi piesakās gan individuāli dalībnieki, gan klases un kolektīvi. “Pašlaik rādās, ka klases un kolektīvi piesakās aktīvāk nekā pagājušajā gadā. Pirmajam konkursa posmam jau reģistrējušās 63 klases,” norāda Z. Zirne un dara zināmu, ka no Smiltenes un Valkas novadiem dalībai konkursā jau pieteikušies daži skolēni, kas startē individuāli, pieteikušās arī komandas. Viņa min, ka interesi par dalību konkursā līdz šim ir izrādījuši skolēni no vairākām mācību iestādēm, tostarp Valkas mākslas skolas, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas, Trapenes sākumskolas, Gaujienas pamatskolas.

Konkursa otrais posms būs jūlijā, tas paredzēts pirmsskolas grupā (mazākajiem vecumā no 3 līdz 7 gadiem). “Šī vecuma grupa ir viszinātkārākā, taču tai nepieciešams jo ciešs vecāku un audzinātāju atbalsts. Pērn, pirmo reizi piedāvājot šai vecuma grupai iespēju piedalīties konkursā, redzējām fantastiskus video, kuru tapšana nebūtu iespējama bez pieaugušo palīdzības. Tādēļ aicinām arī šogad atbalstīt bērnus lauku, mežu un ūdeņu izzināšanā, lieliski pavadot laiku kopā,” atgādina Z. Zirne.

Savukārt konkursa noslēdzošais (trešais) posms būs paredzēts 8 līdz 11 gadus veciem bērniem un notiks valsts svētku mēnesī – novembrī. Atšķirībā no pirmajiem konkursa posmiem šajā piedalīties aicināti tikai individuālie dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šodien laukos” norisinās jau septīto gadu. Ik gadu skolēnu interese par dalību konkursā pieaug. 2019. gadā kopumā piedalījās 350 skolēni un 27 pedagogi, bet pērn tie bija jau 849 skolēni/bērni un 63 pedagogi.

Visām konkursa aktualitātēm var sekot līdzi “Šodien laukos” “Facebook” lapā, kā arī “Lauku tīkla” mājaslapā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.