Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” uzvar Rīgas 34.vidusskola

pixabay.com

Latvijas Diētas un Uztura Speciālistu asociācijas (LDUSA) organizētajā konkursā “Latvijas labākais skolu ēdinātājs” 2023./2024.gadā uzvarējusi Rīgas 34.vidusskola, iegūstot vislielāko punktu skaitu visu reģionu kopvērtējumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kurzemē par labāko ēdinātāju atzīta Liepājas Ezerkrasta sākumskola, Latgalē vislielāko punktu skaitu ieguva Riebiņu vidusskola, Vidzemē – Laurenču sākumskola, Zemgalē – Pļaviņu vidusskola, bet Rīgā – Rīgas 6.vidusskola.

“Šogad žūrijai bija ļoti interesants darbs. Pirmkārt, diemžēl diezgan daudz skolu no tām, kuras vecāki bija pieteikuši konkursam, neizpildīja Ministru kabineta noteikumus, tādējādi automātiski tika izslēgtas no tālākās dalības. Taču tas, kas patiesi iepriecināja, bija pavāru izdoma un daudzveidība! Īpaši gribas uzslavēt kopvērtējuma uzvarētāju – Rīgas 34.vidusskolu –, kas ne tikai ieviesusi veģetāro dienu, bet piedāvā bērniem tādus ēdienus kā bulgurs,” saka LDUSA valdes priekšsēdētāja Guna Bīlande, piebilstot, ka arvien biežāk skolu pavāri nebaidās eksperimentēt un bērni iepazīst dažādus ēdienus, piemēram, karija mērces, pelēkos zirņus utt., kā arī dažādus sezonālos augļus un dārzeņus. Vairākās skolās tiek organizētas tematiskās dienas sadarbībā ar, piemēram, vēstures skolotājiem, vai baudīti cittautu nacionālie ēdieni. Par to, protams, milzīgs prieks!

Jāpiebilst, ka atsevišķos reģionos vairākām pieteiktajām skolām bija problēmas ar noteikumu izpildi, jo ēdienkartes neatbilda Ministru kabineta noteikumiem un bērniem tika piedāvātas maltītes ar samērā lielu cukura un sāls daudzumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra (LLKC) valdes priekšsēdētājs Mārtiņš Cimermanis: “Reizēm šķiet, ka nav īsti svarīgi, no kurienes ēdiens nācis, tā garša un ēdiena kultūra, lai gan skolēni tieši to savās aptaujās atzīmē, kā svarīgāko. Tādēļ par skolu pavāriem noteikti ir jārunā daudz skaļāk, lai pavāri ar savu pasauli un vērtībām nepazūd. Tāpēc arī atbalstām konkursu un pēc konkursa nekas nebeigsies, – pavāriem turpināsim piedāvāt izglītojošas aktivitātes, kurās piedaloties, varēs gūt kā jaunas zināšanas, tā celt savu pašapziņu.”

Šogad konkurss tika organizēts ar LLKC atbalstu un konkursa uzvarētāji tiek lutināti ar dažādām dāvanām, kuras pavāru komandām nodrošina “Balticovo”, “Gudrie graudi”, “Rimi Baltic”, “Watermerlon”, “Food Union”, “Gemoss”, bet par dāvanu piegādi rūpējas VAS “Latvijas pasts”. Savukārt kopvērtējuma uzvarētāju komandai “Baltic Beach Hotel & SPA” dāvina atpūtu un nakšņošanu viesnīcā, SPA zonas apmeklējumu, kā arī gardas brokastis, bet reģionu uzvarētājiem ir iespēja apmeklēt SPA zonu, lai atvilktu elpu no ikdienas pienākumiem.

Pērn konkursā “Labākais skolu ēdinātājs Latvijā” uzvarējusi Zentas Mauriņas Grobiņas vidusskola, kas ieguvusi visaugstāko žūrijas vērtējumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkurss tiek rīkots ar Valsts Kopējās lauksaimniecības politikas tīkla atbalstu aktivitātes “Vietējo lauksaimniecības produkcijas ražotāju un mājražotāju atbalsta programma” ietvaros.

Rūta Grikmane, “Olsen + Partners”, Projektu direktore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.