Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Konkursa “FIZMIX Eksperiments” pusfinālā skolēnu komandas no Apes, Valkas un Gaujienas

Foto: Kaspars Filips Dobrovoļskis

Skolēnu erudīcijas konkurss “FIZMIX Eksperiments” norisinās jau 27. reizi, un šogad tajā fizikas aizraujošo pusi iepazina teju tūkstotis skolēnu. Jau 1. aprīlī tiešsaistes vidē tiksies 60 erudītākās komandas, lai sacenstos par iespēju iekļūt finālā un izcīnīt fizikā zinošāko jauniešu titulu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

No 21. februāra līdz 21. martam komandas risināja atlases kārtas uzdevumus, lai iegūtu punktus un ceļazīmi uz konkursa pusfinālu. Tāpat kā pērn, aktīvākie Vidzemes dalībnieki šogad ir no Madonas, pusfinālā kvalificējoties ar divām komandām. Vislielāko punktu skaitu ieguvuši Dāvja Ozoliņa Apes pamatskolas skolēni, saņemot 54 punktus no 56 iespējamajiem. Otrajā vietā ierindojusies Cēsu Valsts ģimnāzijas komanda – zīmīgi, ka tieši šīs skolas jaunieši pagājušajā gadā konkursā “FIZMIX Eksperiments” plūca uzvaras laurus. Teicamus rezultātus uzradījušas arī komandas no Ērgļu vidusskolas, Limbažu novada ģimnāzijas, Ernesta Glika Alūksnes valsts ģimnāzijas, Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola un Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas.

Vidzemes 10 erudītākās komandas, kas piedalīsies pusfinālā, ir: 

  1. “Alberti Einšteini”, Dāvja Ozoliņa Apes pamatskola;
  2. “KVARKS”, Cēsu Valsts ģimnāzija;
  3. “Optorons UV”, Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzija;
  4. “Orka”, Ērgļu vidusskola;
  5. “Epsilons 142”, Madonas Valsts ģimnāzija;
  6. “Fizikas gudrinieki”, Ernesta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija;
  7. “Lādiņš”, Ojāra Vācieša Gaujienas pamatskola;
  8. “Epsilons141”, Madonas Valsts ģimnāzija;
  9. “VPVG Young Hustlers”, Valmieras Pārgaujas ģimnāzija;
  10. “Pehke”, Limbažu novada ģimnāzija.

Ar atlases kārtas rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Piektdien, 1. aprīlī, tiešsaistē Rīgas reģiona jaunieši ar 50 citām komandām sacentīsies par iekļūšanu finālā. Kā ierasts, tajā piedalīsies 7 komandas – pa vienai no katra reģiona un Rīgas pilsētas, kā arī papildu komanda ar augstāko punktu skaitu neatkarīgi no reģionālās piederības. Konkursa “FIZMIX Eksperiments” fināla ietvaros 29. aprīlī plkst. 14.00 norisināsies Latvijas Fizikas diena, kuras tiešraidi portālā TVNET un platformā Facebook būs iespējams vērot ikvienam interesentam.

Par erudīcijas konkursu FIZMIX Eksperiments

Konkursu rīko AS “Latvenergo” sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, ”TVNET”, “Cido Grupa”, ”Muesli Graci”, “Ādažu kraukšķi”, “DPD”, “Skrīveru saldumi”, ”Elektrum Energoefektivitātes centrs”, ”Ilustrētā Junioriem”, “Adventures Zone”, ”Čili Pizza”, ”Roadgames”, ”SEIK”, “Lielvārds”, “LMT”, Vides risinājumu institūtu un “Aerodium”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

AS “Latvenergo” rīkotais erudīcijas konkurss norisinās 27. reizi, pulcējot komandas no Latvijas skolām, kurās mācās 8. un 9. klašu skolēni. “FIZMIX Eksperiments” konkursa mērķis ir izglītot skolēnus par drošu un efektīvu elektroenerģijas lietošanu ikdienā, veicināt jauniešos interesi par eksaktajām zinātnēm, saistošā veidā parādīt, kā teorētiskās zināšanas izmantot praksē, kā arī veicināt jauniešos profesionālu interesi, padziļināti apgūstot fiziku. Ar konkursa “FIZMIX Eksperiments” palīdzību gan skolotāji, gan skolēni var pārliecināties, ka fizika nav tikai sarežģīta teorija, bet tā eksistē mums visapkārt un var būt aizraujoša. Vairāk par konkursa norisi var lasīt www.fizmix.lv/eksperiments.

Informāciju sagatavoja: Lelde Bukovska, konkursa koordinatore

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.