Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Koncertzālē “Cēsis” skatāma gleznu izstāde no LNMM kolekcijas “Bez vārdiem”

Publicitātes foto.

Līdz 14. novembrim Koncertzālē “Cēsis” ir apskatāma gleznu izstāde no Latvijas Nacionālā mākslas muzeja kolekcijas, kurā eksponēti Ievas Iltneres, Daces Lielās, Ģirta Muižnieka, Kristapa Ģelža, Kristīnes Keires, Tatjanas Krivenkovas, Barbaras Gailes, Ingas Melderes un Raida Kalniņa darbi. Izstādes kuratore ir mākslas zinātniece, Dekoratīvās mākslas un dizaina muzeja vadītāja Inese Baranovska.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Esam ļoti gandarīti par sadarbību ar Latvijas Nacionālo mākslas muzeju, pateicoties kurai mūsu koncertzālē skatāma mākslas izstāde ar darbiem no prestižā muzeja kolekcijas. Šoruden koncerta apmeklētājiem, cēsniekiem un pilsētas viesiem varam piedāvāt iespēju aplūkot izcilu latviešu vidējās un vecākās paaudzes mākslinieku darbus, kuru mājvietu no muzeja krātuves uz laiku nomainījušas koncertzāles plašās telpas,” atklāj Koncertzāles “Cēsis” mākslinieciskā vadītāja Inese Zagorska.

Izstādei izvēlētais nosaukums “Bez vārdiem” aizgūts no mākslinieka  Kristapa Ģelža darba, kas ievada ekspozīciju un apmeklētājiem skatāms kā pats pirmais.

Mūsdienu destruktīvajā,  dažādu problēmu plosītajā pasaulē, mēs aizvien vairāk apzināmies ikviena mākslas notikuma, radošas izpausmes dziedinošo un iedvesmojošo spēku. Lai novērtētu labu mūziku un mākslu, nav obligāti jābūt rūdītam ekspertam, vienkārši vajag atvērtu prātu un sirdi, tad mākslinieka pausto vēstījumu  var sajust un saprast  arī “bez vārdiem”, savās pārdomās dalās izstādes kuratore Inese Baranovka. Lai gan mūsdienu mākslas darbus bieži vien pavada konceptuāli skaidrojumi, kas sniedz  orientierus sarežģītajā laikmetīgās mākslas “alfabētā”, tomēr pirmais impulss vienmēr nāk no personiskās emocionālās pieredzes, kā mākslas darba uztverē, tā  arī klausoties mūzikas skaņdarbu, kad mākslinieka ideja trāpa sirdī un prātā un notiek maģiskais “īssavienojums” –  mākslas klātbūtnes brīnums, ko nevar aizstāt neviena virtuālā realitāte, interneta resursi  vai mākslīgi konstruētie teksti un skaidrojumi, kuratore papildina.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Katrs izstādes mākslinieks raugās uz pasauli no dažādiem skatu punktiem, savos darbos personificējot individuālo pieredzi un radot unikālus pasaules uztveres kodus: tā var būt abstrakta kompozīcija, universāli harmoniska ainava, sirreāla vīzija, grotesks it kā kaut kur sastapts tēls, dažādu emociju impulsu vizualizēta esence.  Ļaujoties ceļojumam mākslas pasaulē,  arī mums ir iespēja  pārkāpt  trauslo realitātes slieksni  un paplašināt savas iztēles robežas par ierasto lietu kārtību.

Īpaša pateicība izstāde tapšanā Latvijas Nacionālās mākslas muzeja direktorei Mārai Lācei, direktores vietniecei krājuma darbā Ivetai Derkusovai un glezniecības kolekcijas “Arsenāls” glabātājai Ilzei Putniņai.

Izstāde apskatāma Koncertzāles “Cēsis” mākslas galerijā, Raunas ielā 12, darba dienās un sestdienās no plkst. 12.00 – 18.00, svētdienās no 12.00 – 16.00 un pasākumu laikā.

Informāciju sagatavoja: Egija Saļņikova, Koncertzāles “Cēsis” mārketinga un komunikācijas vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.