Cāļa gaļas kotletes ar kabačiem un sēnēm
1 cāļa krūtiņas fileja, ½ vidēja lieluma kabacīša, 1 liels kartupelis, zaļumi, 1 ola, 3 – 4 ēdamkarotes miltu, 2 ēdamkarotes majonēzes, sāls, pipari, 3 – 4 šampinjoni, augu eļļa.
Šādas kotletes varam pagatavot ne tikai, samaļot cāļa krūtiņas fileju, bet arī, piemēram, iegādājoties jau samaltu kvalitatīvu cāļa gaļu. Mazu kabacīti un nomizotu kartupeli sarīvēju uz rupjās rīves un sulu nospiedu. Maltajai gaļai un rīvētajiem dārzeņiem pievienoju olu, majonēzi, miltus, sasmalcinātus pētersīļu zaļumus, sāli, piparus un visu rūpīgi samaisīju. Te vēl varam pielikt sasmalcinātus sīpolus, ķiplokus, kā arī citas iecienītas garšvielas.
Palieli šampinjoni būtu jāsagriež plānās plāksnītēs un nelielā augu eļļas daudzumā jāapcep no vienas puses, tad jāapgriež un tūlīt pat uz katras sēnītes jāliek pa ēdamkarotei pagatavotās gaļas un dārzeņu masas tā, lai veidojas kotletītes. Šoreiz svaigo šampinjonu man nebija, tādēļ izmantoju jau sagrieztus konservētos. Burciņā gan bija grūti atrast skaistas, lielas un vienādas sēņu plāksnītes, tādēļ pannā liku pa vairākām mazākām, ko pārsedzu ar kotlešu masu. Tās cepu kā parasti – no abām pusēm līdz gatavībai. Galdā, protams, kotletītes liekamas tā, lai sēnes būtu virspusē.
Lavaša un siera nūjiņas gardām brokastīm
1 lavašs, 200 gramu suluguni siera, zaļumi, 2 olas, 2 ēdamkarotes piena, sāls, pipari, olīveļļa.
Ātri pagatavot brokastis vai uzkodas un pārsteigt savējos ar jaunām garšām varam, šim nolūkam izmantojot lavaša plāksnes. Izmēģināju arī šo recepti un vīlusies nebiju – pildītās ruletītes garšoja lieliski gan karstas, gan atdzisušas, kā pīrādziņi. Tiesa gan, suluguni sieru tuvējos veikalos nemanīju, tādēļ izlīdzējos ar sieru “Mozzarella”, jo te iespējams eksperimentēt ar dažādiem pildījumiem.
Vienu lielo siera “Mozzarella” bumbu notecināju, apsusināju un sarīvēju. Bļodā tam pievienoju vienu olu, sasmalcinātus diļļu zaļumus, sāli un piparus un visu labi samaisīju. Lavaša plāksni ar šķērēm sagriezu kvadrātos, uz katra izliku pa ēdamkarotei siera pildījuma un satinu ruletītēs.
Atsevišķi ar dakšiņu sakūlu otru olu ar pienu un tur apmērcēju katru ruletīti. Tad tās izkārtoju karstā pannā ar nelielu olīveļļas daudzumu ar “šuvi” uz leju un cepu no abām pusēm, līdz tās kļuva zeltainas.
Pākšu pupiņu salāti ar krabju nūjiņām
200 gramu krabju nūjiņu, 400 gramu zaļo pākšu pupiņu, 2 sīpoli, 4 ēdamkarotes augu eļļas, 2 ēdamkarotes majonēzes, sāls pēc garšas.
Lai tiktu pie šādiem neierastiem olbaltumvielām bagātiem salātiem, varam izmantot gan tikko dārzā ievāktas pākšu pupiņas, gan arī saldētās. Svaigās gan vēl vispirms ir jāapstrādā – tās jānomazgā un pākstis jāsagriež 3 – 4 centimetrus garos gabaliņos. Tad katlā jāuzvāra pasālīts ūdens un jāliek pupiņas blanšēties 3 – 5 minūtes (labāk to darīt sietā), pēc tam uzreiz jāliek aukstā ūdenī, jāatdzesē, šķidrums jānolej un pupiņas maisot jāapcep pannā ar uzkarsētu augu eļļu. Izmantoju kārbiņu konservēto pākšu pupiņu, tām nolēju šķidrumu, bet pupiņas liku pannā un apcepu augu eļļā, pēc tam atdzesēju.
Sīpolus nomizoju, sagriezu četrās daļās, tās, savukārt, plāni. Pannā ar uzkarsētu augu eļļu apcepu, līdz tie kļuva viegli zeltaini un mīksti.
Krabju nūjiņas sagriezu ripiņās. Tad savienoju sagatavotās sastāvdaļas – ceptos sīpolus un pupiņu pākstis, kā arī krabju nūjiņas, pieliku majonēzi. Ja šķiet nepieciešams, varam piekaisīt arī mazliet sāls. Visu samaisīju un pārliku salāttraukā. Ja ir, varam uzkaisīt arī kādu sasmalcinātu zaļumiņu.
Augļu un ogu deserts ar čijas sēklām
250 mililitru kefīra, dabīgā jogurta vai rjaženkas, 3 ēdamkarotes čijas sēklu, 1 banāns, mellenes, kokosriekstu skaidiņas vai rieksti.
Gatavojot šādus desertus, varam ļaut vaļu fantāzijai. Čijas sēklu pudiņu iespējams papildināt gan ar jebkurām iecienītajām ogām vai augļiem, gan arī pārkaisīt ar kokosriekstu skaidiņām vai sasmalcinātiem riekstiem, kā arī izmantot kanēli vai gardumu vēl pārliet ar šķidru medu.
Čijas sēklas bļodā šoreiz samaisīju ar rjaženku. To uzturā lietoju reti, tādēļ iegādājos šo vērtīgo produktu ar maigo svaiga krējuma garšu. Trauku pārklāju ar pārtikas plēvīti un liku ledusskapī vismaz uz divām stundām, lai sēkliņas pa to laiku uzbriest un veidojas želejveidīga masa.
Pēc tam nomizoju gandrīz gatavu banānu, to ar dakšiņu saspaidīju biezenī un pārslacīju ar citrona sulu, lai nebrūnē. Noskaloju un apsusināju krietnu sauju melleņu.
Desertu veidoju stikla glāzēs, apakšā izliekot banānu biezeni, tad – čijas sēklu pudiņu, ko, savukārt, rotāju ar mellenēm. Visu vēl pārkaisīju ar kokosriekstu skaidiņām.
Reklāma