Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kas jāņem vērā, lai veiksmīgi sagatavotu automašīnu vasaras sezonai?

Gaidot siltāka laika iestāšanos, autovadītāji sāk domāt par visu nepieciešamo savai automašīnai. Tiek izvērtēta jau esošo vasaras riepu kvalitāte, akumulatora darbības spējas un citi svarīgākie aspekti. Vispirms būtu jāsāk ar auto ģenerālo tīrīšanu un automašīnas tehniskā stāvokļa novērtēšanu.

Motoreļļa un citi šķidrumi

Eļļas un citu auto šķidrumu pārbaude ir svarīga, lai spēkrats varētu darboties nevainojami. Tās ir motoreļļas, eļļas bremžu sistēmai, stūres pastiprinātāja šķidrums. Interneta veikala 220.lv piedāvājumā ir dažādu zīmolu motoreļļas, tomēr vācu zīmola Liqui Moly motoreļļa izceļas ar augstas kvalitātes standartiem un ir viena no autovadītāju pieprasītākajām precēm.

Logu slotiņas

Vasarā noteikti nevarēsiet iztikt bez vējstiklu jeb auto logu slotiņām, tādēļ rūpīgi jāizvērtē to kvalitāte. Tirgū tiek piedāvātas trīs veidu logu slotiņas:

 • Tradicionālās jeb slotiņas ar rāmi, kas cenas ziņā ir lietotājiem draudzīgākās, tomēr nomainot slotiņas ir jāizvērtē arī rāmja nolietojums un kvalitāte;
 • Bezrāmja slotiņas ir dārgākais, bet modernākais risinājums, tās ir zemākas un mazāk aizsedz vējstiklu;
 • Hibrīdslotiņas var dēvēt par vidusceļu starp cenas un kvalitātes atbilstību, jo tās ir nedaudz zemākas par tradicionālajām, bet konstrukcija rada labāku piekļaušanos vējstiklam.

Riepas

Kā izvērtēt riepu stāvokli?

 • Jāsāk ar protektora līmeņa pārbaudi. Pieredzējuši autobraucēji zina, ka noteiktais minimums 1.6 mm ir arī kritiskā robeža, tādēļ šis aspekts ir ļoti svarīgs.
 • Jāizvērtē nodiluma pakāpe. Šajā aspektā svarīgākais ir izvērtēt –  vai riepas ir nodilušas vienmērīgi, jo uz velkošās ass tās parasti nodilst ātrāk.
 • Rūpīgi jāapskata – vai tās nav sākušas plaisāt un deformēties.

Riepu nomaiņa ir viens no svarīgākajiem aspektiem, tādēļ, ja nepieciešamas jaunas vasaras riepas, jāsāk domāt par to iegādi.

Protams, ka ikvienam ir vēlme ietaupīt, tādēļ tiek domāts arī par lietotu riepu izvēli. Diemžēl dzīvē ir pierādījies, ka par lietotām riepām var nākties maksāt dārgāk, jo nav iespējams pārliecināties par to glabāšanas apstākļiem. Šādām riepām var būt arī dažāds iekšējās konstrukcijas stāvoklis un nodilums, kas būtiski ietekmēs braukšanas drošību un komfortu.

Neviens auto īpašnieks nepriecāsies, ja sezonas laikā riepas būs jāmaina divas reizes, tādēļ drošāk ir iegādāties jaunas riepas. Vēl viena lieta, kas nopietni jāizvērtē, ir visu riepu nomaiņa vienā reizē. Nomainot tikai nodilušākās riepas auto var kļūt bīstams gan pašam autovadītājam, gan arī citiem satiksmes dalībniekiem.

Vasaras riepu gumijas sastāvs un protektors ir speciāli izstrādāts braukšanai siltajā sezonā, nodrošinot maksimālu saķeri un efektīvi novadot lietus ūdeņus no automašīnas. Tomēr jaunu riepu iegādē ir svarīgi atcerēties, ka jāizvēlas pareiza izmēra riepas.

Būtiski ir pievērst arī uzmanību parametriem riepu marķējumā:

 • Trokšņu līmenim, kas norādīts decibelos: zemāks trokšņu līmenis sniegs lielāku komfortu;
 • Saķeres indeksam skalā no A līdz G: augstāks saķeres indekss (A) nodrošina īsāku bremzēšanas ceļu un labāku vadāmību;
 • Rites pretestībai, no kā ir atkarīga degvielas ekonomija: augstāka rites pretestība (A) būs ekonomiskāka.

Riepu iedalījums pēc klases;

 • Budžeta klases modeļi ir piemērots risinājums tiem, kas ar auto pārvietojas salīdzinoši maz;
 • Vidējās klases riepas izmaksās nedaudz dārgāk, toties būs kvalitatīvākas;
 • Biznesa klases modeļi, kā Hankook, Toyo un citu zīmolu ražojumi, ar dažiem veiktspējas rādītājiem ir pietuvināti jau premium klasei;
 • Premuim klases modeļi ir dārgākie, kā Pirelli vai Michelin, taču kvalitatīvākie, piedāvājot augstāko veiktspēju un piemēroti dažādiem braukšanas apstākļiem.

Auto diski

Auto diski pirms vasaras sezonas arī ir rūpīgi jāizvērtē, jo diska bojājums var ietekmēt braukšanas komfortu. Ja konstatējat, ka tie ir savu laiku nokalpojuši, noteikti nomainiet!

Interneta veikals 220.lv piedāvā dažādas auto preces, šeit pieejamas arī vasaras riepas –  atliek vien izvēlēties savam automobilim piemērotākās.

Izvēloties vasaras sezonai nepieciešamās auto preces, der padomāt arī par piemērotiem auto kopšanas līdzekļiem, gaisa atsvaidzinātājiem, vējstiklu un dzesēšanas šķidrumiem, kā arī citām auto precēm. Iegādājoties vairākas preces vienā pasūtījumā ir iespējams ietaupīt laiku un līdzekļus, jo nebūs tik bieži jādodas uz tuvāko auto veikalu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.