Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Karuses tiesā uzvar žurnālisti

Allains un Estere Karuses prāvā par neslavas celšanu uzvarējuši laikraksta “Õhtuleht” žurnālisti Kadri Kuulpaku, kas apgalvoja, ka abi pirkuši vēlētāju balsis 2017.gada pašvaldības vēlēšanās. Foto: Tairo Lutters, “Postimees”

Valgas bijušais politiķis Allains Karuse un viņa meita, politiķe Estere Karuse, kas vērsās tiesā pret laikraksta “Õhtuleht” žurnālisti Kadri Kuulpaku saistībā ar sižetu par balsu pirkšanas baumām, guvuši uzvaru Harju apriņķa tiesā, laikrakstu “Ziemeļlatvija” informēja igauņu laikraksta “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Saskaņā ar lēmumu žurnālistei jāsamaksā abiem politiķiem tūkstoš eiro kompensācija un jāpublicē paziņojums, ka viņa sniegusi nepatiesu informāciju.

“Õhtuleht” savā 2020. gada publikācijā “Baumas: par balsojumu maksā 10 eiro!” rakstīja: “Cilvēkiem nav ko ēst, tāpēc viņi pārdod savas balsis vēlēšanās.”, apgalvojot, ka Centra partijas politiķi mēģinājuši par pudeli degvīna vai 10 eiro pierunāt cilvēkus balsot par Centra partijas kandidātiem Esteri un Allainu Karusi 2017. gada pašvaldību vēlēšanās Valgā. Tēvs un mieta Karuses toreiz apgalvoja, ka nav pirkuši balsis, un vērsās tiesā pret publikācijas autori, pieprasot it kā nepatiesās informācijas atspēkošanu un morālā kaitējuma atlīdzināšanu. Žurnāliste uzstāja, ka viņa nav publicējusi nevienu nepatiesu apgalvojumu un publicētā informācija ir patiesa un pārbaudāma.

Žurnālistes advokāte norādīja, ka tiesas lēmums vēl nav stājies spēkā, to iespējams pārsūdzēt 30 dienu laikā no lēmuma paziņošanas 27. jūlijā, bet ne vēlāk kā piecus mēnešus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.