Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kārķu – Ērģemes mazpulcēni piedalījušies mazpulku lielajā vasaras nometnē

239.Kārķu un 687. Ērģemes mazpulku dalībnieki vasaras nometnē Sējā, kopā ar viņiem nometnē piedalījās arī viens no bērnu vecākiem – Jānis Kandavnieks. Foto: No personīgā arhīva

Radošas un sportiskas nodarbības, smiekli, līdzdarbošanās, mācīšanās un draudzības stiprināšana – Saulkrastu novada Sējas pamatskolas apkaimē aizvadītajā nedēļā notika Latvijas Mazpulku organizācijas gada gaidītākais notikums – nometne “Visu daru es ar prieku!”. Tajā piedalījās vairāk nekā 100 mazpulcēnu no 20 Latvijas mazpulkiem, viņu vidū arī vairāki dalībnieki no 239. Kārķu un 687. Ērģemes mazpulka.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bērniem un jauniešiem bija iespēja iepazīt augu audzēšanu, jaunākās tehnoloģijas, dronu iespējas un citas aktivitātes, kas dzīvē ikvienam būs noderīgas. Līdzīgi kā citus gadus, nometnes laikā notika dažādas saliedēšanās aktivitātes. Mazpulcēni devās radoši izzinošās darbnīcās, kur, praktiski darbojoties, iepazinās ar dažādām lauksaimniecības tēmām. Neizpalika arī pieredzes apmaiņas braucieni pie dažādiem uzņēmējiem.

Nometnes pirmā diena bērniem palikusi atmiņā ar svinīgo atklāšanu, kurā uzrunas teica biedrības “Latvijas Mazpulki” padomes priekšsēdētāja Linda Medne, Saulkrastu novada domes priekšsēdētāja vietnieks Guntis Liepiņš un Sējas pamatskolas direktore Inese Ozolniece. Par muzikālu priekšnesumu bija parūpējusies Beatrise Čaupala, kura dalībniekiem nodziedāja Raimonda Paula dziesmu “Pūpēdis”. Nometnes atklāšanu vadīja nometnes talismans Džaspers, kurš ieradies nometnē, lai no mazpulcēniem uzzinātu atbildi, kāpēc laukos dzīvot ir forši.

Uz mazpulku lielo vasaras nometni devās Ērģemes mazpulku pārstāves Laura Kondratjeva, Diā­na Brīmane un Evija Rūsa. Bet Kārķu mazpulku pārstāvēja  Elizabete Borovkova un Kate Kandavniece. Ar Kārķu un Ērģemes mazpulku dalībniekiem uz Sēju devās arī viens no vecākiem – Jānis Kandavnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šī mums bija ļoti intensīva un aizraujošiem notikumiem bagāta nedēļa. Nometne bija fantastiska. Iepazinām daudz jaunu draugu. Vadītājas bija brīnišķīgas. Mēs visi esam sajūsmā par šo iespēju,” iespaidos dalās viena no nometnes dalībniecēm Laura Kondratjeva, kura nometnes laikā apskatījusi daudz jaunu vietu, iepazinusies ar jauniem draugiem, daudz ko jaunu uzzinājusi kā komunikācijā ar citiem mazpulcēniem, tā piedaloties erudīcijas spēlēs.

“Aizvadītajā pirmdienā devāmies uz jūru Saulkrastu pludmalē. Tur bija sporta spēles, saliedēšanās un citas aktivitātes. Otrdien notika radošās darbnīcas, peintbols, jogas nodarbība. Pirmo reizi dzīvē biju jogas nodarbībā. Aizraujoša bija nakts trasīte ar bailīgiem un jautriem piedzīvojumiem. Trešdien bija pārgājiens 20 kilometru garumā un noslēgumā brauciens pa rodeļu trasi Siguldā. Ceturtdien bija ekskursija pa Siguldu – apskatījām bobsleja trasi, bija arī brauciens ar panorāmas ratu. Apmeklējām stādaudzētavas saimniecību “Baižas”, kā arī jauniešu centru,” stāstīja mazpulcēni.

Nometnes dalībnieki uzsver, ka ne mazāk saistošs un jauks izvērtās vakara noslēgums, kurā bija talantu šovs un ballīte. “Talantu šovā dejojām un rādījām akrobātiskus trikus,” papildina Laura.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tikmēr nometnes pēdējā diena aizritēja, izvērtējot nometnē piedzīvoto, ar svinīgo noslēguma ceremoniju un mājupceļu.

Ar bagātīgiem iespaidiem par nometnē pavadīto laiku mājās atgriezusies arī Diāna Brīmane. “Mazpulkos iepriekš nebiju piedalījusies, bet mana foršā skolotāja Ilze Pētersone reiz kādu dienu zvanīja, piedāvāja, vai negribu piedalīties nometnē. Protams, piekritu. Nometnē piedalījos, jo gribēju izmēģināt ko jaunu. Protams, ieguvu daudz jaunu draugu, skolotāji bija draudzīgi un ēdiens bija garšīgs. Noteikti ieteiktu aizbraukt tiem, kuri nav bijuši,” uzsver Diāna.

J. Kandavniekam dalība šāda veida nometnē arī devusi jaunu pieredzi. “Patiesībā mans uzdevums bija būt par uzraugošo personu mūsu bērniem, bet visu laiku klāt jau viņiem nevajadzēja stāvēt. Man tika uzticēts arī cits uzdevums – pa dienu biju arī apsargs, man vajadzēja pieskatīt telšu nometni. Varu teikt, ka viss bija labi noorganizēts, bērniem tika piedāvāta daudzveidīga aktivitāšu programma. Mūsējie bērni bija piekusuši, bet laimīgi. Šis noteikti viņiem būs bijis kā viens no lielākajiem piedzīvojumiem vasaras brīvlaikā,” viņš stāsta un par iespaidīgāko nometnes aktivitāti min “spoku mežu”. “Tā bija aktivitāte, kurā nometnes organizatori nakts melnumā, pārģērbušies spocīgos tērpos, noslēpās, un viņu uzdevums bija spokoties un biedēt bērnus, kuriem bija jāiet pa šo spocīgo trasi. Dažs labs to nemaz neizturēja un izstājās no trases, jo spriedze tiešām bija ne pa jokam,” min J. Kandavnieks.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jāmin, ka šī nav vienīgā mazpulcēnu aktivitāte vasarā. Piemēram, jūnija sākumā Kārķu pagastā notika pasākums, kuru rīkoja trīs Kārķu mazpulcēni – Elizabete Borovkova, Kate Elīza Kandavniece un Matejs Purviņš. Pasākums notika vietējās meža takās Lustiņdruvā.

Savukārt no 19. līdz 21. jūnijam Jēkabpils 2. vidusskolā notika seminārs “Jauns līderis laukos”, uz kurieni devās vairāki Kārķu un Ērģemes mazpulcēni.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.