Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kāpa 2024

Foto: sacensību dalībnieki, Ojārs Millers

Ar Signes Sirmās (Alnis OK-JNSC) un Lauri Silda triumfu elites grupās jūnija noslēgušās Baltijā populārākās un lielākās orientēšanās sacensības „Kāpas trīsdienas”, kas Daugavpilī pulcēja vairāk nekā 1850 dalībniekus no 12 valstīm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trīs dienu ilgajās sacensībās elites grupās intriga par uzvaru kopvērtējumā saglabājās līdz pat sacensību finišam. Pirmajā dienā gandrīz 35 grādu karstumā Jaunās Forštates mežos, kas izcēlās ar ļoti detalizētu apvidu un līdz ar to ar sarežģītu distanci, vīriem ātrāks bija igauņu orientierists Lauri Silds, kurš šajās sacensībās pārstāvēja orientēšanās klubu „Alūksne”. Viņš 6,6 km garo distanci veica 32 minūtēs un 45 sekundēs. Minūti un sekundi vēlāk finišēja Ilgvars Caune (Azimuts OK-Sm BJSS), bet trešajā vietā, no uzvarētāja atpaliekot par 2 minūtēm un 36 sekundēm finišēja 11. kārtējais „Kāpas trīsdienu” čempions Mārtiņš Sirmais (Meridiāns OK/CPSS).

Sacensību otrajā dienā, kas elites grupām bija iekļautas pasaules ranga ieskaitē, cīņā par vietu uz goda pjedestālu kopvērtējumā ar uzvaru ielauzās Jānis Tamužs (Ozons), kurš par piecām sekundēm apsteidza Ilgvaru Cauni, savukārt trešajā vietā Mārtiņš Sirmais, no uzvarētāja atpaliekot par astoņām sekundēm. Tikmēr Lauri Silds finišēja tikai ceturtais, zaudējot 55 sekundes. Viss izšķīrās trešās dienas sacensībās garajā distancē, kur sportistiem elites grupā bija jāveic 11,4 km. Pārliecinoši uzvarēja igaunis Jürgen Joonas (OK Võru), otrajā vietā Jānis Tamužs, kurš pa sekundi apsteidza Lauri Sildu, bet Ilgvars Caune finišēja ceturtajā vietā. Tas arī ļāva Lauri Sildam pirmo reizi kļūt par „Kāpas trīsdienas” čempionu, kopvērtējumā par 51 sekundi apsteidzot Ilgvaru Cauni un par 2 minūtēm un trim sekundēm Jāni Tamužu.

Katru dienu tika apbalvoti sacensību uzvarētāji. Sacensību pirmajā dienā no mūsējiem šo godu izpelnījās Kitija Abula W16**. Otrajā dienā Kristīne Rudzīte W14** , Kitija Abula W16** un Uvis Sproģis M20. Sacensību trešajā dienā Rafaels Ērglis M12*, Kitija Abula W16** un Jānis Biezais M70.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sacensību kopvērtējumā uz goda pjedestāla tika aicināti (iekavās dalībnieku skaits grupā) par pirmo vietu Kitija Abula W-16**(19).

Otrajās vietā Rafaels Ērglis M12* (18) un Anatolijs Tarasovs M35L (19) (Būdaskalns).

Trešajās vietās Artis Harkins M14** (31) , Pauls Grabovskis M16** (22), Uvis Sproģis M20 (12) , Rubens Pāvils Šulcs M21S (37), Alise Elizabete Stafecka W-16** (19).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Labāko ducī savās grupās ierindojās (iekavās dalībnieku skaits grupā).

Ceturtajās vietās Jānis Biezais M70 (20) un Agris Kronbergs M75 (7) , Aiga Tarasova W35S (19) Būdaskalns un Ieva Godiņa W45L (21).

Sestajās vietās Otārs Putrālis M50L (37) un Videga Liepiņa W55 (27).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Septītajā vietā Kristers Lārmanis M20 (12).

Astotajā vietā Renārs Kļaviņš M20 (12).

Devītajās vietā Rodrigo Jānis Birzgalis M12* (18) , Aldis Lapiņš M70 (20) , Marta Kalniņa W-18 (35) un Zanda Stabiņa W21L. (21).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Desmitajās vietās Māris Zeiļuks M40L (32) un Viktorija Brjuņina W35S (19).

Vienpadsmitajās vietās Laima Puriņa W12* (28) un Baiba Medne W20 (15)

Divpadsmitājās vietās Raivo Sarkangalvis M10 (47) , Emīls Čukurs M21O**vieglā (22) , Nanija Lība Uskliņģe W16** (19) un Ilze Tarasa W21O**vieglā (19).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Paralēli sacensībām orientēšanās skrējienā notika arī sacensības TakuO un MTBO jeb velo orientēšanās.

„Kāpas trīsdienas” orientēšanās klubu ieskaitē spēcīgākā kluba titulu izcīnīja „Ozons”, otrajā vietā „Alnis OK-JNSC”, bet trešajā – „Madonas BJSS/OK Arona”.

Azimuts OK-Sm BJSS tika pie septītās vietas vairāk kā simts klubu konkurencē pārspējot pat Rīgas Ausekli.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Spēcīgākās ģimenes tituls atkal Krūmiņu ģimenes (Kristaps, Jānis, Linda un Laura Krūmiņi) kontā. Augstajā desmitajā vietā mūsējie-Kalniņu ģimene (Marta Kalniņa ,Guntra Kalniņa , Raivis Kalniņš un Artis Harkins). Tas 109 ģimeņu konkurencē.

Savukārt aizraujošās „Kāpas trīsdienas” sprinta stafetēs, kurās piedalījās 120 komandas, triumfēja komanda „Asā mērcīte” ar Ilgvaru Cauni sastāvā.

Katru dienu tika apbalvoti ātrākā laika uzrādītāji finiša spurtā. Šajā elementā tuvu līderiem no azimutiešiem bija Austris Kalniņš. No viņa centās neatpalikt Uvis Sproģis ,Rubens Pāvils Šulcs, Raivis Kalniņš un Māris Stabiņš. Ātrākā dāma no mūsējām Kristīne Rudzīte. Centību finiša spurtā izrādīja arī Alise Elizabete Stafecka , Zanda Stabiņa un Kitija Abula.

Sacensībās Azimuts OK-Sm BJSS sastāvā piedalījās arī astoņi jaunsargi. Paldies jaunsardzei par atbalstu!

Sacensību mājaslapa, rezultāti: https://2024.kapa.lv/

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.