Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kampaņas “Mana jūra” ekspedīcija: pievienojies un iepazīsti Latvijas piekrasti

Līdz kampaņas “Mana jūra” ekspedīcijas sākumam ir palikušas tikai piecas dienas. Ekspedīcijas laikā būs iespēja izzināt piekrasti un jūru, piedaloties nodarbībās un kopīgās aktivitātēs ar dabas ekspertiem, kā arī iepazīt reālo piekrastes piesārņojuma situāciju. Aicinām visus interesentus pievienoties ekspedīcijas komandai, kā ierasts katru gadu, izvēloties sev tīkamāko posmu.

Mēneša laikā, no 13. jūlija līdz 13. augustam, tiks mērota Latvijas piekraste, no Igaunijas līdz Lietuvas robežai, kas ir aptuveni 500 kilometru garš ceļš. Pirmā tikšanās jau šo sestdien plkst. 12.30 pie Ainažu mola, no kurienes dosimies uz Kuivižiem. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ekspedīcijas dalībnieki jau pirmajās nedēļās varēs iepazīties ar Latvijas piekrasti un piedalīties jūru piesārņojošo atkritumu datu apkopošanā. Dažādi dabas eksperti pievienosies posmos, lai palīdzētu labāk izprast un novērtēt mūsu piekrasti un jūru.

Sākuma posmu ceļabiedrs būs Artūrs Jansons no Dabas aizsardzības pārvaldes, kas stāstīs par klimata pārmaiņām un planētas nākotni. Nākamajos piekrastes posmos pievienosies dažādi dabas eksperti – LVMI “Silava” zinātniskais asistents Raitis Meļņiks, Purva akadēmijas vadītāja Ilze Ozola, Latvijas Dabas fonda biotopu eksperte Līga Gavare un Ķemeru nacionālā parka dabas izglītības un tūrisma daļas vadītājs Jānis Šlūke. Par pārējām aktivitātēm un lektoriem varēs uzzināt sekojot līdzi Facebook lapai Mana jūra.

Ekspedīcijas pirmajā nedēļā, 17. jūlijā, no plkst. 10.00 Saulkrastu centra pludmalē notiks pasākums bērniem ar dažādām nodarbībām un aktivitātēm. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 10.00:

  • SIA “ZAOO” Dabas un tehnoloģiju parka “URDA” vides izglītības talismans skudra Urda skaidros atkritumu samazināšanas nozīmi un to, kā veidot bezatkritumu pikniku dabā
  • Vides izglītības fonds iepazīstinās ar dažādiem atkritumu veidiem piekrastē un monitoringa procesu
  • Biedrība “Peldēt droši” vadīs nodarbību bērniem par drošu uzvedību pie un uz ūdens “Kā nenoslīkt” (iepriekšēja reģistrēšanās: ej.uz/peldetdrosinodarbibas).
  • Biedrība “Peldēt droši” vadīs nodarbību brīvprātīgo uzraugu pie ūdens apmācības pieaugušajiem (iepriekšēja reģistrēšanās: ej.uz/peldetdrosinodarbibas). 

Plkst. 11.00:

  • Latvijas Hidroekoloģijas institūts iepazīstinās ar Baltijas jūras augiem un dzīvniekiem.

Sadarbībā ar Saulkrastu pašvaldību un Vides izglītības fondu, pasākuma laikā pie Saulkrastu centra pludmales ieejas varēs vērot lietus notekas apgleznošanu. Tiks radīts mākslas darbs, kas ikdienā atgādinās, ka lietus notekas nav atkritumu tvertnes.
 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikšanās ekspedīcijai: manajura.lv/pieteiksanas/

Par nepieciešamo ekspedīcijai:  https://manajura.lv/noderigi/ 

Zaļās ekspedīcijas mērķis ir pievērst Latvijas sabiedrības uzmanību jūras piesārņojošo atkritumu problemātikai, kā arī rosināt iedzīvotājus, pašvaldības, un uzņēmējus  kopīgiem centieniem un praktiskai rīcībai piekrastes un Baltijas jūras aizsardzībā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kampaņu “Mana jūra” īsteno nodibinājums Vides izglītības fonds, sadarbībā piekrastes aizsardzībā ieinteresētajām pašvaldībām un uzņēmumiem. Kampaņas ‘’Zaļā ekspedīcija’’ tiek īstenota Eiropas Savienības Vides un klimata pasākumu programmas LIFE 2018. – 2020. gada projekta ietvaros „Atkritumi kā resursi Latvijā – Reģionālās ilgtspējas un aprites veicināšana, ieviešot atkritumu kā resursu izmantošanas koncepciju”.
 

Mana jūra: https://manajura.lv un https://www.facebook.com/tirajuravieno

Vides izglītības fonds: https://videsfonds.lv

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

LIFE Waste To Resources IP: https://wastetoresources.varam.gov.lv

Evelīna Krieviņa – Hammere

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.