Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kampaņā “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” vidzemnieki nodevuši 117 tonnas elektrotehnikas

Publicitātes foto.

Lai veicinātu iedzīvotāju interesi par atbildīgu elektrotehnikas šķirošanu un skaidrotu savu laiku nokalpojušo iekārtu negatīvo ietekmi, Latvijas “Zaļais punkts” sadarbībā ar vides apsaimniekošanas uzņēmumu SIA “Eco Baltia vide”, tehnoloģiju uzņēmumu “Tet” un “Maxima Latvija” kopš aprīļa īstenoja kampaņu “Elektrotehnikas šķirošanās tūre”, aicinot nodot nevajadzīgās elektroiekārtas otrreizējai pārstrādei. Vidzemes reģionā iedzīvotāji pārstrādei kopā nodeva 117 tonnas elektrotehnikas, savukārt aktīvākie Vidzemē bija Valmieras iedzīvotāji, kuri akcijas laikā nodeva 16,5  tonnas elektrotehnikas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

““Elektrotehnikas šķirošanās tūrē” kopā esam savākuši 237 tonnas nolietotās elektrotehnikas. Prieks, ka arī kurzemnieki aktīvi piedalījās un deva savu artavu, lai savu laiku nokalpojošā  elektrotehnika nonāk pārstrādē, nevis poligona kalnā. Mūsu kopīgs uzdevums ir turpināt iesākto – gādāt, lai brīdī, kad iekārta beigusi kalpot, un  tā  nenonāk dabā vai neaizņem vietu šķūnīti, bet gan uzsāk jaunu dzīvi,”uzsver Latvijas “Zaļā punkta” direktors Kaspars Zakulis.

Kopumā kampaņa “Elektrotehnikas šķirošanās tūre” norisinājās divos posmos. Pirmajā posmā, kas notika pie 28 veikaliem “Maxima”, tostarp 15 punktos Vidzemes reģionā (Cēsīs, Gulbenē, Ogrē, Pļaviņās, astoņiem punktiem Rīgā, Valmierā, Limbažos, Madonā), piedalījās vairāk nekā 440 iedzīvotāju, pārstrādei nododot 11 tonnas elektronikas. Savukārt kampaņas otrajā posmā, kas  norisinājās 63 šķirošanas laukumos visā Latvijā, tostarp 29 šķirošanas laukumos Vidzemē (Alojā, Alūksnē, Aizkrauklē, divos laukumos Cēsīs, Gulbenē, Jaunpiebalgā, Jūrmalā, Kadagā, Koknesē, Krimuldā, Krustpilī, Limbažos, Līgatnē, Madonā, Mazsalacā, Ogrē, Raunā, Rīgā, Rūjienā, Salaspilī, Saulkrastos, Siguldā, Skrīveros, Smiltenē, Stalbes pagastā, Strenčos, Taurenes pagastā,  divos laukumos Valmierā) piedalījās vairāk nekā 3000 Vidzemes reģiona iedzīvotāji, nododot 105 tonnas elektronikas.

Kampaņas organizatori izsaka pateicību Vidzemes reģiona iedzīvotājiem par atsaucību un dalību kampaņā “Elektrotehnikas šķirošanas tūre”, aicinot turpināt šķirot mājsaimniecībā uzkrātos atkritumus un tādējādi rūpēties par tīru vidi savā novadā un zaļu Latviju kopumā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērts atcerēties, ka elektrotehnika un baterijas ir videi kaitīgie atkritumi, kuru sastāvā var būt bīstamas vielas, kas nonākot dabā, var atstāt būtisku negatīvu ietekmi ne tikai uz apkārtējo vidi, bet arī uz cilvēka veselību. Elektrotehniku un baterijas ir iespējams pārstrādāt, tādējādi radot jaunas izejvielas, kuras ir derīgas atkārtotai dažādu priekšmetu ražošanai. Līdz ar to, atbildīgi šķirojot, ir iespējams samazināt arī pirmreizējo dabas resursu izmantošanu.

Publicitātes foto.

Tāpat kampaņas organizatori atgādina, ka veco elektrotehniku ikdienā var nodot vairāk nekā 70 atkritumu šķirošanas laukumos visā Latvijā, kur tā tiek pieņemta bez maksas. Savukārt mazo tehniku un izlietotās baterijas var nogādāt tirdzniecības vietās, kur novietotas speciālās šķirošanas kastes. Pakalpojumus vecās tehnikas savākšanai nodrošina arī atsevišķi atkritumu apsaimniekotāji. Sev tuvāko vietu, kur nodot nevajadzīgo tehniku, var atrast Latvijas Zaļā punkta interaktīvajā kartē šeit.

Ar visiem kampaņas rezultātiem iespējams iepazīties šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Infografikas – “Latvijas iedzīvotāju elektrotehnikas iegādes paradumi” pieejamas šeit.

Informāciju sagatavoja: Alise Zvaigzne, “Latvijas Zaļā” punkta sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.