Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kādos gadījumos nepieciešama redzes pārbaude?

Cilvēka daba diemžēl tā ir iekārota, ka pārsvarā mēs sākam interesēties par savu veselību tikai tad, kad tā sāk klibot. Izņēmums nav arī acu pārbaude – kamēr viss ir kārtībā, šķiet, ka tā būs mūžīgi, bet, kad redzes problēmas jau traucē veikt ikdienas gaitas vai apgrūtina, piemēram, auto vadīšanu vai strādāšanu, tad problēmas risināšanā ir jāiegulda daudz vairāk laika un līdzekļu.  Tāpēc ir tomēr vērts saņemties un vairs neatlikt redzes pārbaudi uz vēlāku laiku!

Ideālā gadījumā ikvienam cilvēkam redzes pārbaudi būtu ieteicams veikt vienu reizi gadā vai vismaz reizi divos gados. Īpaši būtiski tas, protams, ir tad, kad nēsājat brilles vai kontaktlēcas. Taču, pat ja līdz šim ar redzi saistītas problēmas jūs nav skārušas, par redzes kvalitāti un acu veselību nedrīkst aizmirst, jo savlaicīgi atklātas redzes problēmas var ne tikai aizkavēt redzes pasliktināšanos, bet dažos gadījumos pat pilnībā to novērst! Protams, netrūkst cilvēku, kuri uzskata, ka uz viņiem šīs problēmas neattiecas, taču te jāatgādina, ka neskaitāmās stundas, ko pavadām pie datora, telefona un televizora ekrāniem par labu nenāk nevienam.

Kad esat izlēmis, ka redzes pārbaude ir vajadzīga, noteikti var rasties jautājums, ko labāk apmeklēt – acu ārstu (oftalmologu) vai optometristu? Īsā atbilde varētu būt šāda – ja neizjūtat kādu konkrētu diskomfortu, kas saistīts ar acīm, tad sākumā pietiks ar optometrista konsultāciju. Ja šis speciālists acu pārbaudes laikā atklās kādu problēmu, tad viņš jums ieteiks vērsties pie acu ārsta. Optometrists pats var gan diagnosticēt, gan koriģēt tuvredzību, tālredzību vai tamlīdzīgas problēmas. Bet gadījumos, kad acis sāp vai asaro, tad gan labāk uzreiz varat vērsties pie oftalmologa.

Ja vēlaties uzzināt vairāk par redzes pārbaudēm, kā arī vēlaties pieteikt vizīti pie kāda acu speciālista, iesakām apmeklēt mājaslapu redzespārbaude.lv. Te ir apkopota visa svarīgākā informācija, kas attiecas uz redzes pārbaudēm, kā arī iespējams pieteikt vizīti kādā no 49 redzes pārbaudes vietām 10 pilsētās visā Latvijā – sākot no Rēzeknes līdz pat Liepājai! Atcerieties, ka tieši redze ir tā, kas mums sagādā tik daudz skaistu brīžu šajā pasaulē – parūpējieties par to savlaicīgi!

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.