Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā spēja ātri uztvert informāciju var palīdzēt karjerā?

Uzņēmumi, vērtējot potenciālo darbinieku pieteikumus, meklē ne tikai jomai specifiskas tehniskas zināšanas, bet arī virkni būtisku sociālo prasmju, kas ļauj saglabāt darba produktivitāti un veiksmīgāk iekļauties darba kolektīvā. Dažas no biežāk darba sludinājumos pieprasītajām sociālajām prasmēm ir labas komunikācijas un sadarbības spējas, kā arī spēja risināt problēmas un patstāvīgi plānot savu darba dienu. Tomēr aizvien vairāk tiek novērtēta arī spēja ātri uztvert informāciju un mācīties.

Ko nozīmē spēja ātri uztvert informāciju?

Ikdienas darbs loģistikā, finansēs, būvniecībā, mārketingā un citās jomās ir cieši saistīts ar dažāda veida pārmaiņām un problēmsituācijām. Ārēju apstākļu ietekmē var mainīties ierastās loģistikas ķēdes un tiesiskais regulējums. Procesu digitalizācija var radīt jaunas iespējas darba efektivitātes uzlabošanai un var parādīties arī citi iepriekš neparedzēti izaicinājumi, ar kuriem ir jātiek galā darba uzdevuma risināšanas gaitā, lai sasniegtu vēlamo rezultātu.

Darbinieku spēja uztvert, izprast un apstrādāt informāciju salīdzinoši īsa laika periodā ļauj saglabāt darba produktivitāti, neskatoties uz izmaiņām, jo spēja ātri uztvert informāciju nozīmē arī izanalizētās vai iemācītās informācijas pielietošanu atbilstošā situācijā. Visbiežāk darbiniekiem, kas var lepoties ar izkoptām spējām ātri uztvert informāciju, piemīt arī labas analītiskās spējas un prasme ieklausīties.

Kā spēja ātri uztvert informāciju ietekmē karjeru?

Spēja ātri uztvert informāciju samazina nepieciešamo pielāgošanās laiku izmaiņām, uzlabo laika plānošanu sarežģītu projektu izpildē un atvieglo sarežģītu darba uzdevumu kvalitatīvu izpildi pat gadījumos, kad tie tiek veikti pirmoreiz. Turklāt, šādas spējas palīdz saglabāt darba efektivitāti un produktivitāti, arī strādājot attālināti.

Viens būtiskākajiem attālināta darba trūkumiem ir risks zaudēt motivāciju un efektivitāti, saskaroties ar sarežģītām situācijām. Spēja ātri uztvert, atpazīt un pielietot vajadzīgo informāciju ļauj strādāt patstāvīgi arī bez virsvadības, kas, strādājot attālināti, ir vājāka. Šo iemeslu dēļ attīstītas spējas uztvert informāciju var būtiski palīdzēt gan saziņā ar darba kolēģiem, atvieglojot viņiem sarežģītu uzdevumu risināšanu, gan iegūt augstāku novērtējumu darba devēju acīs, veicinot jaunu pienākumu uzticēšanu vai pat paaugstināšanu amatā.

Līdz ar to rodas objektīvs secinājums, ka spēja ātri uztvert informāciju ir ļoti vēlama īpašība ikvienam pretendentam uz jebkuru pieejamo vakanci. To ir iespējams arī trenēt un uzlabot, pastāvīgi mācoties un apgūstot kaut ko jaunu. Tāpēc vienmēr ieteicams dzīvot līdzi laikam un apgūt arvien jaunas zināšanas.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.