Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Kā iemūžināt literātu piemiņu?

Foto: redzet.eu

Jau rakstījām, ka biedrība “Smiltenei un Latvijai” šogad maijā aicināja sabiedrību piedalīties ideju skiču konkursā dzejnieces Marikas Svīķes piemiņas vietas (vides objekta) izveidei, kas vienlaikus kalpotu arī  kultūras notikumu, dzejas lasījumu un citu nelielu pasākumu norisei Smiltenes Vecajā parkā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

To uzzinot, smilteniete Elīna Kubuliņa-Vilne izstrādāja aptaujas anketu par visu ievērojamāko Smiltenes novada literātu piemiņas vietas izveidi Smiltenes novadā (anketa publicēta 26. maijā  “Facebook” vairākos kontos) un tagad ir apkopojusi aptaujas rezultātus.  

“Diemžēl kārtējo reizi pierādījies, ka aptaujas anketas ir maz efektīvas, jo šo anketu par Smiltenes novada literātu piemiņas vietas izveidi pagaidām aizpildījuši tikai 33 Smiltenes novada iedzīvotāji. Ir nākotnē jāpiedomā pie tā, kā šādas aptaujas varētu sasniegt un iesaistīt pēc iespējas vairāk novada iedzīvotāju,” atzīst Elīna Kubuliņa-Vilne.

Aptaujas rezultātu kopsavilkumu viņa nosūtījusi Smiltenes novada domes priekšsēdētājam Edgaram Avotiņam un informējusi arī “Ziemeļlatviju”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Lielākā daļa aptaujāto (51,5%) atbalsta vienas kopējas piemiņas vietas izveidi ievērojamākajiem novada literātiem. 42,4% aptaujāto kā piemērotāko literātu piemiņas vietas izveidei ir minējuši Smiltenes pilsētu, savukārt 30,3% šādu vietu vēlētos redzēt kādā no novada pagastiem. Ir arī diezgan daudz ierosinājumu, ka literāta piemiņas vietai (ja tā ir individuāla) jāatrodas tur, kur konkrētais cilvēks dzīvojis vai strādājis.

Vairākums respondentu  (75,8%)  uzskata,  ka pirms šādu un līdzīgu piemiņas vietu izveides novadā būtu nepieciešama sabiedrības aptauja. “Šajā konkrētajā gadījumā par “Smiltenei un Latvijai” ierosinājumu tādas aptaujas, kad biedrības paziņojums nāca klajā, nebija. Taču tas ir pats pirmais – ir jārunā ar sabiedrību par publiskiem, iedzīvotājiem nozīmīgiem objektiem. Tāpēc arī izveidoju šo aptauju, jo gribēju zināt sabiedrības viedokli,” uzsver Elīna Kubuliņa-Vilne.

Biedrības “Smiltenei un Latvijai” valdes priekšsēdētāja Līga Krūmiņa-Krīgere “Ziemeļlatvijai” stāsta, ka ideja par Marikai Svīķei veltītā vides objekta izveidi tiks virzīta tālāk. “Ideju skiču konkursā saņēmām divus variantus, kas neatbilda konkursa nolikumam. Jūlijā Smiltenes pilsētas svētkos uzklausījām iedzīvotāju domas. Tagad mērķtiecīgi meklēsim mākslinieku vai arhitektu, kurš varētu izstrādāt ideju skici konceptuāli un precīzāk,” piebilst Līga Krūmiņa-Krīgere.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.