Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Juris Kalniņš: Ir ļoti patīkami, ja darbs tiek novērtēts

Foto: Inga Karpova

Sestdien Valkā notikušajā apbalvošanas ceremonijā “Valkas novada sporta laureāts 2022” balvu par mūža ieguldījumu saņēma Vijciema pagasta sporta organizators, ilggadējs Vijciema hokeja dzīves dalībnieks un organizētājs Juris Kalniņš.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Kad uzzināju, ka balvu par mūža ieguldījumu pasniegs man, biju pārsteigts. Šķiet, ir vēl par agru saņemt balvu par mūža ieguldījumu. Nemaz nezinu, vai tiešām esmu to pelnījis. Ar sportu esmu bijis saistīts visu dzīvo, pats spēlēju hokeju, biju sporta skolotājs, Vijciema komandu gatavoju “Zelta ripas” turnīriem. Ir ļoti patīkami, ja darbs tiek novērtēts, liels paldies par to!” sarunā ar laikrakstu “Ziemeļlatvija” stāsta Juris Kalniņš.

“Juris Kalniņš visiem sporta aprindās ir pazīstams kā Vijciema hokeja stūrakmens, kas ilgus gadus uztur hokeja tradīcijas Vijciemā. Sācis kā spēlētājs, bet nu jau vairāk ieņem menedžera lomu un nodarbojas ar organizatoriskajiem darbiem kluba labā,” rakstīts Valkas novada pašvaldības mājaslapā.

“Ar hokeju aizrāvos jau bērnībā, sāku jau tepat, Vijciemā, skolas laikā, jau no pirmās klasītes. Mēdz teikt, ka tie, kas ir no Vijciema, visi prot slidot. Bet nopietnāk hokejam pievērsos, kad mācījos Priekuļu tehnikumā, sāku trenēties un spēlēt Cēsu komandā, kurā nospēlēju četrus gadus, līdz iesauca armijā. Tas bija ap 1976. gadu,” par savu aizraušanos ar hokeju “Ziemeļlatvijai” stāsta J. Kalniņš. “Tagad jau arī vēl uzspēlēju Vidzemes komandā Latvijas čempionātā 60+ gadu grupā, kopā ar smilteniešiem, valmieriešiem, cēsniekiem. Ja parēķina, hokejā esmu vairāk nekā 50 gadus.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vijciemā ir senas un spēcīgas hokeja tradīcijas, pirmo hokeja laukumu izveidoja pagājušā gadsimta sešdesmitajos gados un Juris Kalniņš pats aktīvi piedalās gan hokeja laukuma rekonstrukcijā, gan uzturēšanā.

“Pats esmu divreiz piedalījies hokeja laukuma atjaunošanā. Tagad laika apstākļi gan neļauj katru ziemu pilnvērtīgi uzliet ledu, tāpat arī šogad – uzlejam ledu, nāk atkusnis un viss darbs vējā. Mūsu laukumam nav asfalta apakšā, bet zeme, ūdens aiztek, kas nozīmē, ka atkal viss jāsāk no sākuma. Darbs jāiegulda liels, bet rezultāta nav. Ja būtu asfalts, būtu vieglāk,” par hokeja laukumu Vijciemā skaidro Kalniņš.

Jautāts par savu lielo aizraušanos ar hokeju, J. Kalniņš saka: “Citiem hobijs ir medības, makšķerēšana, man tas ir hokejs. Man tas ir sirdī, un to neviens nevar atņemt. Mana sieva savulaik smējās – nevar paiet, sāp tur un šur, bet, tiklīdz kāds piezvanīs, ka jābrauc hokeju spēlēt, tad vairs nekas nesāp.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sporta tradīcijas Vijciemā ir spēcīgas, tāpēc vijciemieši sastopami arī Valkas sporta komandās.

“Mūsu vijciemieši spēlē ne tikai hokeju, bet arī florbolu. Valkas komandā (“Valka/IGLU” – redakcijas piezīme) ir vairāki mūsējie – Klāvs Bošs, Artis Ozoliņš, arī mani mazdēli Kristiāns Kalniņš, nesen iekļāvās arī Emīls,” skaidro Vijciema sporta dzīves organizators. “Es kā vectēvs esmu lepns, ka ģimenes sporta tradīcijas turpinās, arī mazmeitas trenējas volejbolā un florbolā.”

“Šogad esam tikuši pirmajā līgā, aizvadīsim divu apļu spēles un tad cīnīsimies izslēgšanas turnīrā,” par HK “Vijciems” gaitā Valmieras čempionātā stāsta komandas treneris. “Paldies Valkas novada pašvaldībai par to, ka atbalsta mūsu dalību Valmieras hokeja čempionātā. Ja pašiem būtu jāsedz izdevumi, tas būtu ļoti dārgi un sarežģīti realizējams.”

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.