Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jūlija izskaņā Riņģos notiks “Klusās mūzikas” koncerts

Publicitātes foto.

23.jūlijā pulksten 18.00.Koku paēnā, līdzās senajam hernhūtiešu draudzes namam Riņģos notiks “Klusās mūzikas” koncerts.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tas ir seno skaisto personvārdu laiks kalendārā – Marta, Jēkabs, Kristīne, un mūzika šogad gan atklās no jauna, gan atgādinās senatnes vērtībās rastu gaismu.

Gaismu, kas staro, izceļot mūsu tagadnes deformācijas, dzīves un nāves izaicinājumus, kuru signālus vairs nevar nepamanīt, kuri liek mums vai nu atvērties sapratnes un draudzības bezgalībai, vai arī iet bojā “tehnoloģiju laikmeta” visiespējamības plūsmā.

Jebkurš no “Klusās mūzikas” dalībniekiem – gan tie, kas viesojas Riņģos pirmo reizi, gan te jau zināmie – var likt roku uz sirds, ka nemelo, ka skatās patiesībai acīs un ar savu skaņas mākslu liks katrai jūsu šūnai vibrēt dziedējošas atklāsmes un brīnuma virzienā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rīgas pareizticīgo kamerkoris “Blagovest” dibināts 1990.gadā un darbojas kā Pārdaugavas Svētās Trijādības baznīcas koris Aleksandra Brandava vadībā. Profesionālā kvalitātē tiks pasniegta mūzika, kura sacerēta savulaik rituāliem mērķiem, atbilstoši tikai tai raksturīgiem principiem un izturējusi laika pārbaudi kā pastāvīgs smalkas mākslas veids.

Ērģelnieks un ērģeļu restaurators Jānis Pelše zināms pēc koncertiem Rīgas Domā un neskaitāmās citās Latvijas baznīcās, kā arī pēc sadarbības ar dažādiem klasiskiem un neklasiskiem sastāviem, t.sk. dziedātāju Evitu Zālīti,  DJ Monstu u.c. Cilvēks, kurš perfekti pārzin mūzikas pagātni un tagadni un saprot tās ceļu atšķirības un kopību. Šī koncerta daļa parādīs, ka garīgums meklējams ne tikai rituālā un reliģiskā mūzikā, bet arī līdz šim citādi pazīstamās melodijās, ja uz tām palūkojas no citas puses. Jānim Pelšem piebiedrosies Andrejs Grimms ar klasisko ģitāru.

Trīsvienības trešais elements vistiešākajā nozīmē saskan ar vietu, kurā koncerts notiek. Dziedātāja Zane Šmite un ģitāras, ķeltu arfas un ukuleles pratēja Ilze Grunte prezentēs jaunu programmu, kuras centrā būs hernhūtiešu dziedājumi. Abu mūziķu ceļš vedis cauri tiešai folkloras un folkmūzikas ietekmei, noslīpējot to līdz dziļi profesionālam sniegumam, taču nezaudējot tiešuma intīmo sirsnību.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirms koncerta, pulksten 16.00 tiksimies ar zāļu sievu Melitu Svilpi, uzzinot dažas dziedniecības un homeopātijas gudrības, kā caur garu stiprināt miesu.

Bet visu koncerta laiku līdzās būs skatāma interesanta un varbūt vēl nekad un nekur neredzēta izstāde, kuru veidos visas pasākuma gatavošanā iesaistītās personas.

Ieejas maksa 7 eiro. Bērniem un pensionāriem bez maksas.

Informāciju sagatavoja: Gita Skadiņa, Blomes tautas nama vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.