Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jūlijā Igaunijas mazpilsētā Tervā būs iespaidīgs uguns, ūdens un mūzikas šovs “Tõrva Loits” jeb “Tervas burvestība”

Pēc sešu gadu pārtraukuma 20. jūlijā Tervā, kas atrodas netālu no Latvijas robežas, notiks brīvdabas izrāde “Tõrva Loits”. Šogad Igaunijas lielākajai uguns, ūdens un mūzikas simbiozei dots nosaukums “Ouroboros”, kas ir sens un mistisks dabas bezgalības simbols – čūska, kas ēd savu asti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tervas burvestība” nekad vēl nav bijusi tik varena, kāda solas būt šogad – festivāla teritorijā, kas aptver gandrīz 10 hektārus un trīs dažādas uzstāšanās vietas, 7 stundu garā programmā skatītāji varēs redzēt labāko igauņu skatuves mākslinieku sniegumu, pasaules lielākās bungas, ūdens, uguns un gaismas efektus, vēl nebijušu lāzeršovu un unikālas gaismas instalācijas, kā arī varēs vērot galvu reibinošus Jāna Roses slackline trikus. Pasākums norisināsies Tervas centrālajā laukumā, tuvējā ezera un apkārtējā parka teritorijā.

Uz dažādām skatuvēm kāps tādi ievērojami mākslinieki kā, piemēram, grupa “Puuluup”, kas tikko uzstājās Eirovīzijā, soliste Lenna Kūrmā un Tanels Padars, kā arī citi. Koncertēs arī akordeonistu ansamblis no Lietuvas un solisti no Ukrainas.

Festivālā tiks iekurts Igaunijā augstākais ugunskurs, kura baļķu konstrukcija ir desmit metrus augsta, un uguns lēna vēja gadījumā var sasniegt 20 metru augstumu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mistiskais asti rijošās čūskas Ouroboros tēls nav nejauši izvēlēts šī gada “Tervas burvestības” tēmai. Tas ir viens no senākajiem mitoloģiskajiem simboliem, kas attēlo dzīvības loku, atdzimšanu un visu, kas ir nemitīgā pārmaiņā. Šogad tas simbolizē mūsu “Tervas burvestības” rituālu, kas paredzēts, lai kādu dienu savienotu pagātni ar nākotni, izmantojot mūziku, uguni, deju un spēkpilnus vārdus.

Jau daudzus gadus vasarās uzmanību saistījušas milzu smilšu skulptūras. Šogad “Tervas burvestības” festivālam veltītā slulptūra nes tālāk Ouroboros tēmu. Skulptūras autore ir pazīstamā latviešu tēlniece Agnese Rudzīte-Kirillova, kurai palīdzēja Sanita Rāviņa un Indreks Lehts.

Iepriekš “Tervas burvestība” norisinājās no 2008. līdz 2017. gadam, izaugot par lielāko un iespaidīgāko vasaras notikumu Dienvidigaunijā. Pēc tam tas attīstījās par vairāku dienu festivālu “Tervas Uguns svētki”, ietverot visdažādākos kultūras, sporta un atpūtas pasākumus. “Tervas Uguns svētki” notiks 17.–21. jūlijā. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tervas burvestība” ir daļa no Eiropas kultūras galvaspilsētas “Tartu 2024” pamata programmas. 

Programma sestdien, 21. jūlijā: 

Plkst. 18.30 vārtu atvēršana

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Plkst. 20.00 “Tõrva Loits” “Ouroboros”

Plkst. 23.00 gaismu šovs gleznainā Veskijerves ezera apkārtnē

Plkst. 00.00 – 03.00 “MÖK” jeb Municipālais naktsklubs 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biļetes uz “Tervas burvestību” ir pārdošanā biļešu servisā “Piletilevi”. Vairāk informācijas Facebook vietnē “Tõrva Loits” un tõrvaloits.ee

Papildu informācija: Reno Hekkonens, reno.hekkonens@gmail.com, +37256602325

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.