Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jēri jāuzmana kā mazi bērni

Daudzās saimniecībās šis ir gana spraigs, saspringts un tajā pašā laikā priecīgs laiks, jo esošajam ganāmpulkam pievienojas jaunākā paaudze. Lielai daļai aitu audzētāju jēru laiks tradicionāli sakrīt ar ziemas izskaņu un pavasara sākumu.
Gaujienas pagastā Ritvara Kalniņa saimniecībā jēru laiks praktiski ir noslēdzis, vēl palikušas dažas aitu mātes, kurām tuvākajā laikā “atskries” jēriņi. “Pirmie jēriņi piepulcējās rudenī, bet tāds īstais jēru laiks sākās janvārī un turpinās vēl tagad,” stāsta saimnieks.
Saimniecībā pamatā audzē Latvijas tumšgalves. Vai nu sagadīšanās pēc, vai aizvadītā gada laikapstākļu ietekmē šogad aitu mātēm vairāk dzimst pa vienam jēriņam. “Viennozīmīgi nevaru teikt, bet man jau šķiet, ka tomēr pagājušā gada sausā vasara ir atstājusi zināmas sekas, iespējams, aitas nedabūja pietiekami atkopties pēc pērnā gada jēru biruma, varbūt nesaņēma pilnvērtīgu barību ganību sezonas plaukumā. Jāatzīst, ka gana liels procents šajā sezonā ir bijis jēru atbirums. Tāpat diezgan daudzām aitu mātēm jēriņi “atskrēja” pa vienam,” pieredzē dalās R. Kalniņš.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.