Reklāma

Jāuzmanās vilciena pasažieriem maršrutā Valga–Rīga

Veicot epidemioloģisko izmeklēšanu, Slimību profilakses un kontroles centra epidemiologi noskaidrojuši, ka pasažieris, kuram apstiprināta Covid-19 infekcija, aizvadītajā trešdienā, 22. septembrī, pulksten 6.53 braucis vilcienā Valga–Rīga no Siguldas līdz Rīgai.

Epidemiologi iesaka visiem pasažieriem, kuri brauca šajā vilcienā, novērot veselības stāvokli. Gadījumā, ja ir Covid-19 infekcijai raksturīgi simptomi, ieteicams palikt mājās un sazināties ar savu ģimenes ārstu. Savukārt, ja parādījušies slimības simptomi (akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi, garšas izjūtas zudums u.c.), Covid-19 testu var veikt bez maksas ar ārsta nosūtījumu. Ārpus ģimenes ārsta darba laika, ja pacientam ir akūtas elpceļu infekcijas slimības pazīmes vai citas pazīmes, kas ir raksturīgas Covid-19 infekcijai, bez ārsta, ārsta prakses vai ārstniecības iestādes nosūtījuma.

Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā publiski pieejamajā informācija par Covid-19 infekcijas izplatību Latvijā pēdējo 14 dienu laikā liecina, ka Valkas novadā inficējušās 65 personas, Smiltenes novadā – 108, bet Valmieras novadā – 377.

Savukārt TOP 10 tabulā par 14 dienu kumulatīvo saslimstību novados uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju Valkas novads saglabājis 4. pozīciju – 855,7, 6. pozīcijā – Valmieras novads – 733,9, bet 9. pozīcijā – Smiltenes novads – 594,9.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.