Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jauniešiem un jaunatnes jomā iesaistītajiem jūlijā pieejams daudzveidīgs starptautisku un vietēju mācību klāsts

Publicitātes foto.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra (JSPA) 2022. gada jūlijā piedāvā plašu pasākumu un mācību klāstu jauniešiem un darbā ar jaunatni iesaistītajiem gan Latvijā, gan Itālijā, Rumānijā un citviet Eiropā. Iespēja apmeklēt diskusiju “Vai jaunieši var izglābt pasauli?” festivāla “LAMPA” ietvaros, pieteikties “Projektu nakts 2022” festivālam, starptautiskam “Eiropas Solidaritātes korpuss” dalīborganizāciju pasākumam un vairākām vērtīgām mācībām.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Bezmaksas vasaras festivāls “Projektu nakts 2022”

Atzīmējot “Erasmus+” 35 gadu jubileju un Eiropas Jaunatnes gadu, jaunieši aicināti pieteikties radošam, jaudīgam un iedvesmas pilnam vasaras festivālam “Projektu nakts 2022”, kas norisināsies 4.-5. augustā Siguldā. Ja esi jaunietis, kurš vēlas vasarā izmēģināt ko nebijušu un apgūt jaunas prasmes, vai arī jaunietis, kuram ir projekta ideja, taču vajadzīga palīdzība tās noformulēšanā un īstenošanā – šī ir lieliska iespēja, ko nevar laist garām! Reģistrēties “Projektu nakts” pasākumam līdz 1. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu.

Diskusija “Vai jaunieši var izglābt pasauli?”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt 2. jūlijā plkst. 12.00-13.30, sarunu festivāla “LAMPA” ietvaros, jaunieši un citi interesenti aicināti pievienoties JSPA diskusijai “Vai jaunieši var izglābt pasauli?”, kas tiek rīkota Eiropas Jaunatnes gada ietvaros. Diskusijas laikā, kopā ar dalībniekiem Ralfu Eilandu, Artūru Medni, Randu Ķeņģi un Kristapu Zaļo, kā arī moderatori Ievu Strazdiņu, meklēsim atbildes uz jautājumiem:

  • Vai un kā jauniešu izmantotās pilsoniskās tiesības un pienākumi veicina/iznīcina demokrātiju?
  • Kādi rīki ir jauniešu rokās, lai mainītu pasaules virzību?

Vairāk informācijas par diskusiju JSPA tīmekļa vietnē.

Brīvprātīgā darbs vasarā Eiropā – ap 70 dažādu iespēju

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Papildu iesakām jauniešiem, kuri ir sasnieguši 18 gadu vecumu un vēlas izmantot brīvprātīgā darba iespējas Eiropā, ieskatīties “Eiropas Solidaritātes korpuss” datubāzē. Tur, periodā no 1. jūlija līdz 31. augustam, pieejami ap 70 brīvprātīgā darba piedāvājums vairāk nekā 20 dažādās valstīs, piemēram, Grieķijā, Bulgārijā, Portugālē, Francijā, Itālijā, Spānijā u.c. Arī piedāvāto tēmu klāsts ir daudzveidīgs, kas sniedz iespēju katram atrast sev atbilstošāko – sākot no vides ilgtspējas un zaļā dzīvesveida līdz kultūras un sporta jautājumiem.

Iespējas jaunatnes jomā iesaistītajiem

Lai veiksmīgi izstrādātu un sagatavotu Sadarbības partnerības projektu pieteikumu programmā “Erasmus+”, JSPA aicina organizāciju pārstāvjuspieteikties klātienes mācībām par 2.pamatdarbības (KA2) Sadarbības partnerības projektu izstrādi. Mācības paredzēts organizēt divos līmeņos – 1. līmenis no 2022. gada 26. līdz 28. jūlijam, 2. līmenis – 2022. gada augustā. Pieteikšanās līdz 10. jūlijam, aizpildot tiešsaistes anketu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tāpat jaunatnes jomas pārstāvjiem, sākot ar 1. jūliju, JSPA piedāvā iespēju pieteikt dalību četrās starptautiskās tiešsaistes un klātienes mācībās, kas norisināsies 2022. gada septembrī, oktobrī un novembrī, kā arī 2023. gada martā. Mācības piedāvā programmas “Erasmus+” ārvalstu nacionālās aģentūras Lietuvā, Rumānijā, Vācijā un Itālijā sadarbībā ar ”SALTO-YOUTH” mācību resursu centru.

  • Mācību vadītāji un treneri aicināti pieteikties mācībām ”YOCOMO”, kas norisināsies vairākos posmos no 2022. gada 7. septembra līdz 2023. gada 22. martam Traķos, Lietuvā un tiešsaistē. To galvenais mērķis ir uzlabot mācību vadītāju un treneru profesionālo sniegumu. Pieteikšanās (līdz 1.jūlijam) un vairāk informācijas SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.
  • Programmas “Eiropas Solidaritātes korpuss” dalīborganizācijām iespēja pieteikties starptautiskam pasākumam “SoliDARE”, kas norisināsies no 20. līdz 24. septembrim Rumānijā. Tā mērķis ir sākt veidot organizāciju, kas ir daļa no “Eiropas Solidaritātes korpusa” programmas, kopienu. Pieteikšanās (līdz 4. jūlijam) un plašāka informācija SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.
  • Jaunatnes darbinieki, mācību treneri, jaunatnes līderi, projektu īstenotāji un brīvprātīgā darba mentori aicināti pieteikties piecu dienu mācību kursam “Viens pret vienu” mācīšanās veicināšanai, kas norisināsies no 3. līdz 9. oktobrim Bonnā, Vācijā. Pieteikšanās (līdz 15. jūlijam ) un plašāka informācija SALTO Resursu tīmekļa vietnē.
  • Jaunatnes darbinieki un sociālie darbiniekiem, kuri darbojas ar jauniešiem  aicināti pieteikties dalībai starptautiskās mācībās “Adventure Europe”, kas norisināsies no 2. līdz 8.oktobrim Circeo nacionālajā parkā Sabaudijā, Itālijā. Tas sniegs jaunas, inovatīvas un interesantas idejas profesionāļiem sociālā darba vai darba ar jaunatni jomā, kuri strādā ar jauniešiem no sarežģītiem sociāliem, ekonomiskiem, psiholoģiskiem apstākļiem vai jauniešiem NEET situācijā. Pieteikšanās (līdz 22. jūlijam) un vairāk informācijas SALTO Resursu centra tīmekļa vietnē.

eTwinning aktualitātes pedagogiem

Izlaidīs piemiņas monētu par godu programmas “Erasmus+” 35. gadadienai

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī gada 1. jūlijā aprit Eiropas Komisijas (EK) programmas “Erasmus+” dibināšanas 35. gadadiena. Tam par godu Eirozonas valstu centrālās bankas, tostarp arī Latvijas Banka 1. jūlijā izlaidīs divu eiro piemiņas monētu.

Kopš programmas uzsākšanas 1987. gadā “Erasmus+” ir izmantojuši aptuveni 10 miljoni ES iedzīvotāju. 2014. gadā programma pārsaucās no “Erasmus” uz “Erasmus+”, jo tajā tika apvienotas iepriekš īstenotās programmas ne tikai augstākajā izglītībā, bet arī citos izglītības sektoros, piemēram, skolu, profesionālās izglītības, pieaugušo izglītības, jaunatnes un sporta jomā. ES izglītības programmas Latvijā sāka darboties pēc kļūšanas par ES kandidātvalsti 1998. gadā.

Informāciju sagatavoja: Egija Ļuļēna, JSPA Komunikācijas daļas vecākā referente

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.