Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunajam centram nosaukums izdomāts

Foto: Sandra Pētersone

Jau rakstījām, ka Smiltenē darbību uzsācis novada pašvaldības jaunizveidotais daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrs, kura klienti ir pieaugušie ar garīga rakstura traucējumiem un bērni ar funk­cionāliem traucējumiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Smiltenes novada pašvaldība aicināja iedzīvotājus palīdzēt izdomāt šai iestādei īpašu, simbolisku un skanīgu nosaukumu. Tagad nosaukums ir zināms – centrs sauksies “Īve”, “Ziemeļlatviju” informē Smiltenes novada Sociālā dienesta vadītāja Inta Siliņa.

Februārī Smiltenes novada pašvaldība savā “Facebook” kontā aicināja ikvienu izteikt idejas par centram piemērotāko nosaukumu. Noteiktajā termiņā tika saņemti 64 priekšlikumi. Tos vērtēja Smiltenes novada pašvaldības Sociālo un veselības jautājumu pastāvīgā komiteja, iedzīvotāju balsojumam nododot piecus ieteikumus: “Ausma” (autore – Marika Janka), “LaiPa” (autors – Mārtiņš Sīlītis), “Liepas” (autore – Astrīda Harju), “Ligzda” (autore – Sanita Eglīte) un “Saulstari” (autore – Baiba Miezīte).

Pēc rūpīgākas izpētes veikšanas, kā arī ņemot vērā iedzīvotāju komentārus par jau eksistējošiem nosaukumiem un savām asociācijām, neviens no balsojumā izvirzītajiem variantiem tomēr netika apstiprināts, nesasteidzot nosaukuma izvēli. Smiltenes novada Sociālā dienesta darba grupa, analizējot iedzīvotāju iesniegtās idejas un komentārus, kā arī ņemot vērā centra funkcijas, ģeogrāfisko atrašanās vietu un vēlamos vēstījumus, ko nosaukumam būtu jāietver, izvirzīja trīs citus gala variantus iestādes nosaukumam un nodeva tos iedzīvotāju balsojumam līdz 10. martam: “Īve” (saņēma 115 balsis), “Lazdas” (94 balsis) un “Pumpuri” (87 balsis).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nosaukumu “Īve”, kas uzvarēja balsojumā, ieteica biedrība “Cerību spārni”, šī biedrība arī sniedz pakalpojumus jaunajā daudzfunkcionālo sociālo pakalpojumu centrā Smiltenē.

Centrs savu darbu uzsāka šī gada sākumā, bet svinīgi to atklās piektdien, 22. martā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.