Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunais zinātnieks Valters Samariks saņem prestižu balvu

Latvijas Zinātņu akadēmijas jauno zinātnieku balva – Atzinības raksts un naudas balva – piešķirta 27 gadus vecajam bijušajam valcēnietim, Latvijas Valsts mežzinātnes institūta “Silava” zinātniskajam asistentam un Latvijas Lauksaimniecības universitātes doktorantam Valteram Samarikam par pētījumu “Koku vēja noturību raksturojošie sakņu parametri”.

Pēc Valkas ģimnāzijas absolvēšanas Valters gadu ieturēja pauzi, lai saprastu, kādu ceļu dzīvē izvēlēties. Pēc šīm pārdomām un sevis meklējumiem viņš 2015. gadā mērķtiecīgi iestājās Latvijas Lauksaimniecības universitātes Meža fakultātē bakalaura studiju programmā “Mežzinātne”. Paralēli studijām augstskolā Valters Erasmus+ programmas ietvaros ieguvis papildu pieredzi mežsaimniecībā Čehijas Dzīvības zinātņu universitātē. Kopš 2019. gada Valters strādā Latvijas Valsts mežzinātnes institūtā (LVMI) “Silava”, Meža selekcijas un kokaugu adaptācijas radošajā grupā un turpināja pilnveidot zināšanas mežzinātnes maģistra studijās, tās veiksmīgi pabeidzot 2021. gadā.

Līdz šim Valtera galvenais zinātniskais darbs LVMI ir saistīts ar koku vēja noturības un sakņu sistēmas pētījumiem, iekļaujot aspektus par mežsaimniecības adaptāciju klimata pārmaiņām. Valters aktīvi un sekmīgi ir iesaistījies visā zinātniskā darba ciklā – no eksperimenta sagatavošanas un datu ievākšanas mežā līdz gatavam manuskriptam un rekomendācijai iegūto atziņu izmantošanai praksē. Ieguldītā darba rezultāti apkopoti piecos ziņojumos zinātniskās konferencēs un meža nozares semināros, kā arī astoņos sagatavotos un publicētos zinātniskajos rakstos starptautiskos žurnālos. No tiem trijos Valters ir pirmais autors. Tas apliecina viņa zinātniskās darbības kapacitāti ne tikai par vienu konkrētu pētījuma tēmu, bet uz datiem balstītu izpratni par meža ekosistēmu kopumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.