Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaunā vides un reklāmas dizaina speciāliste Valkā saskata izaugsmes iespējas

Jaunās Valkas novada pašvaldības vides un reklāmas dizaina speciālistes Madaras Salmas darba kabinets atrodas Valkas pilsētas kultūras nama 3. stāvā. Foto: Inga Karpova

Jaunā Valkas novada pašvaldības vides un reklāmas dizaina speciāliste Madara Salma savā amatā nostrādājusi pirmos trīs mēnešus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ziemeļlatvija” jauno speciālisti aicināja uz sarunu, lai novada iedzīvotājus nedaudz iepazīstinātu ar Madaru un viņas darba iecerēm.

– Madara, lūdzu izstāsti, kāpēc tu pieteicies šim novada pašvaldības izsludinātajam konkursam un vēlējies šo darbu?

– Pirms šī konkursa man bija plāns – vai nu es dodos uz Zviedriju un tur meklēju darbu saistībā ar dizainu, vai arī palieku šeit un meklēju darbu Rīgā un tās tuvākā apkārtnē. Kādu dienu pamanīju informāciju par šo konkursu un nolēmu izmēģināt veiksmi. Ja godīgi, no Valkas prom biju desmit gadus, bet tas mani galīgi nebiedēja atgriezties.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Savā amatā esi vien trīs mēnešus. Tev te patīk, tu saskati profesionālās perspektīvas un izaugsmes iespējas?

– Iespējas izpausties ir noteikti, jo man ir dota zaļā gaisma sevi pierādīt ar to, ko māku, – sekojot līdzi jaunākajām tendencēm, pilsētvidē ieviest kaut ko jaunu. Pašlaik ideju līmenī notiek darbs pie grafiti mākslinieku apzināšanas, lai Valkā blakus jaunajam Valkas un Valgas pilsētu kopīgajam centram uz daudzdzīvokļu mājas sienas izveidotu piemērotus grafiti. Man patīk, ka idejas, ko piedāvāju, tiek apspriestas pašvaldībā dažādos līmeņos. Atgādinu, ka strādāju arī novada pagastu vajadzībām. Daudz laika aizņem pasākumu afišu dizainēšana. Darbs ir interesants. Turpinu iepazīties arī ar pilsētas teritoriju. Kopā ar Pilsētas teritorijas apkalpošanas nodaļas darbiniekiem dekorējām brīvdabas estrādes skatuvi zaļumballēm. Jau laicīgi jāsāk domāt arī par jaunu Ziemassvētku dekoru pasūtīšanu. Darba kabinetā esmu izveidojusi ieceru sienu, ir arī grafiks, kas kuros svētkos jādara. Jau plānojam Zinību dienas noformējumu un aktivitātes. Strādāju bijušās mākslinieces Maijas Kaimiņas (ilggadējā māksliniece šogad aizgāja mūžībā – redakcijas piebilde) kabinetā, kur jau bija darbam nepieciešamā biroja tehnika. Protams, kabinetu iekārtoju tā, lai man būtu ērti strādāt. Atbalstu datora lietās sniedz pašvaldības IT speciālists Vilnis Vilguts. Datorā visas nepieciešamās programmas ir atjauninātas, tā ka man nav par ko raizēties.

Runājot par projektiem, to ir daudz. Jā, pašlaik aktīvi strādāju, lai taptu šī grafiti siena.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Daudz šķēpu lauzts par Valkas un Valgas kopīgā centra konceptu. Tev kā speciālistei šī teritorija šķiet pievilcīga?

– Zinu, ka pašlaik tiek strādāts, lai šajā teritorijā izveidotu golfa celiņus. Man šķiet, ka šī ir piemērota un pateicīga vieta visa veida pasākumiem.

– Iepriekšējos gados pašvaldībai tika pārmests, ka pilsēta netika glīti saposta uz dažādiem nozīmīgiem svētkiem. Tas bija viens no iemesliem, kāpēc izveidoja šo amatu, kurā tu tagad strādā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Teikšu godīgi, man šis gads savā ziņā ir izzināšanas gads – kur, kas un kā notiek. Jāiepazīst arī pašvaldības speciālisti, ar kuriem man jāsadarbojas, lai īstenotu projektus un ieceres. Jā, pašlaik daudz laika pavadu, staigājot pa Valku un fotografējot, lai saprastu, kur un kas nepieciešams. Jāatzīst, pēdējos gados Valka ir ļoti vizuāli mainījusies pozitīvā virzienā. Tas priecē, īpaši arī jaunais Lugažu parks ar fantastisko strūklaku. Kopā ar kultūras nama darbiniekiem jau plānojam parka atklāšanas svētkus. Ja izdosies īstenot visas ieceres, būs interesanti! Jāatzīst, mans darbs ir atkarīgs no pašvaldības budžeta iespējām. Diemžēl šogad līdzekļi ir ierobežoti. Taču es piedalos, skatos un vērtēju visus līdz šim notikušos pasākumus, lai varētu ieteikt, kā darīt nākamgad, vadoties no sava profesionālā skatījuma. Manā darbā nav mazsvarīga arī sadarbība ar Valgas pašvaldību, un te ļoti noder manas krievu un angļu valodas zināšanas.

– Dzirdot tevis teikto, nenožēlo, ka nedevies prom no Latvijas?

– Nenožēloju, man patīk tas, ko daru.  

MADARA SALMA

  • Valkas novada pašvaldības vides un reklāmas dizaina speciāliste. 
  • Vecums – 27 gadi.
  • Izglītība – pamatizglītība iegūta Valkas pamatskolā, Valkas mākslas skolas absolvente, vidējā izglītība – Valmieras Dizaina vidusskolā, augstākā izglītība – Latvijas Mākslas akadēmijā apgūts funkcionālais dizains, pēc tam iegūts arī maģistra grāds.
  • Pirmās darba iemaņas gūtas viesmīlībā, strādājot viesnīcā Rīgā.
  • Valodas – latviešu, krievu un angļu valoda.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.