Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jaudīgi darbojoties, studija “Joy” dažādos konkursos gūst atzīstamus rezultātus

Jau šodien, 2. jūnijā, studija “Joy” aicina uz pavasara koncertu “Prieka krāsas”. Vadītāja Marina Jerjomina sola, ka skatītāji gūs enerģijas lādiņu un prieku. Foto: No personīgā arhīva

Šodien, 2. jūnijā, pulksten 18 Valgas kultūras un interešu centrā notiks studijas “Joy” tradicionālais pavasara atskaites koncerts. Šoreiz tam dots nosaukums “Prieka krāsas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Studijas vadītāja Marina Jerjomina stāsta, ka koncertā piedalīsies vairāk nekā 120 dalībnieku no Valkas, Valgas un Tallinas. Lai šis koncerts izskanētu, “Joy” pedagogi un audzēkņi sagatavojuši pilnīgi jaunu programmu.

Atskatoties uz aizvadīto darbīgo un radošo sezonu, M. Jerjkomina apgāž apgalvojumu: “Kurš teicis, ka dzīvē Valgā un Valkā ir garlaicīga? Tas noteikti nav par studiju “Joy”.”

Jau ziemā studijas kolektīvi aktīvi gatavojušies republikāniskiem, kā arī starptautiskiem konkursiem un koncertiem. Viens no tiem bija “Koolitants 2023”. M. Jerjomina skaidro, ka tas ir viens no lielākajiem un populārākajiem deju festivāliem – konkursiem Igaunijā, kurā piedalās vairāk nekā 5000 dalībnieku ar aptuveni 500 deju priekšnesumiem. Šajā konkursā piedalījās astoņi “Joy” deju kolektīvi. Savukārt pusfinālā starp 100 deju priekšnesumiem piedalījās arī piecas “Joy” deju grupas. Televīzijas konkursa “Koolitants 2023” finālā un kategorijā “Publikas simpātija” iekļuva deja “Tantsumehhanism” (tulkojumā  no igauņu valodas – “Dejas mehānisms”), horeogrāfs Igors Liders. Pateicoties skatītāju balsojumam, šī deja ierindojās 4. vietā. Deja “Tantsumehhanism”  piedalījās konkursa finālā, Vīlandes teātrī Ugala. Tur uz skatuves gala koncertā kāpa 37 finālistu deju grupas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā laikā norisinājās arī Valgas pilsētas vokālistu konkurss “Valga valla Tähtede lava”, kurā piedalījās septiņi studijas solisti (pedagoģe Marina Jerjomina). “Joy” solistes Elīna Kortela un Laura Krastiņa pārstāvēja dvīņu pilsētas un studiju “Joy” konkursa pusfinālā, kurš norisinājās Tervā.

Žūrija augstu novērtēja solistu sniegumu, piešķirot 3. vietu Elīnai Kortelai (vecuma grupā 16–18 gadi) un 2. vietu Laurai Krastiņai (vecuma grupā 19–21 gads).

Martā Starptautiskajā horeogrāfijas konkursā “EuropeStage”, kas notika Rīgā, starptautiskā žūrija augstu novērtēja studijas “Joy” piecu deju grupu darbu – viena 1. vieta, divas 2. vietas, viena 3. vieta un viena 4. vieta. Šajā konkursā piedalījās vienas no Baltijā, Somijā un Anglijā labākajām deju grupām. M. Jerjominai ir gandarījums, ka “Joy” saņēma uzaicinājumu uz starptautiskiem horeogrāfijas konkursiem Lietuvā un Somijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aprīļa beigās Igaunijas galvaspilsētā Tallinā norisinājās starptautiskais vokālais konkurss “Tallinn Voice”, kur solistu sniegumu vērtēja žūrija no Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Anglijas, Armēnijas, Itālijas, Moldovas un Vācijas.   

“Profesionāla skaņa, skatuve, augsti žūrijas vērtējumi, atmiņā paliekoši priekšnesumi, pieredze – to studijas “Joy” solisti guvuši, piedaloties konkursā “Tallinn Voice,” atzīst M. Jerjomina. Šajā konkursā studijas vokālisti arī ieguva atzīstamus panākumus: 1. vieta Angelika Mālmanna (Pop & Jazz); 1. vieta Laura Krastiņa (World hit); 2. vieta Polina Dmitireva (Children song); 3. vieta Sofia Ota (Pop & Jazz); 3. vieta Elīna Ota (Pop & Jazz).

“Pēc šī konkursa patīkami bija saņemt ielūgumus uz starptautiskiem konkursiem un festivāliem

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pērnavā, Armēnijā, Latvijā un Lietuvā,” ir gandarīta studijas vadītāja. Viņa priecājas arī par to, ka veiksmīga bijusi arī studijas sieviešu deju kolektīva “Grace” uzstāšanās republikāniskajā deju konkursā “Kuldne Karikas”.

Pavisam drīz Valku un Valgu starptautiskajā mākslas forumā – konkursā “Joy” pārstāvēs četras deju grupas un pieci solisti.

Papildus studija gatavo koncertprogrammu Valgas – Valkas dvīņu pilsētu festivāla ietvaros.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.