Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jau rīt norisināsies ikgadējā “Velgas diena”

Foto: klasika.lsm.lv

Rīt, 13. augustā, pulksten 14 dzejnieces Velgas Kriles dzimtajās mājās Valkas pagasta “Strautiņos” norisināsies ikgadējā literārā pēcpusdiena “Velgas diena”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kā zināms, “Velgas diena” ir novadnieces, dzejnieces un dramaturģes Velgas Kriles piemiņai veltīts pasākums, kurā atceras dzejnieci un viņas literāro mantojumu.

Arī šajā reizē sagaida sirsnīgas sarunas, dzeja un dziesmas pie tējas tases ar Velgas dzejas cienītājiem un tautā zināmiem literātiem. “Velgas dienā” viesosies aktieris Ģirts Krūmiņš un dziesminieks Dinārs Gulbis, kuri izpildīs Velgas Kriles dzeju. Tāpat pasākuma dalībnieku vidū būs literatūras pētnieks Ingus Barovskis, dzejnieki Inga Gaile, Amanda Aizpuriete, Pēteris Draguns un Katrīna Rudzīte. Literāro pēcpusdienu organizē V. Kriles māsa Antra Krile, sadarbojoties ar citiem atbalstītājiem.

V. Krile tiek raksturota kā romantiskās dzejas tradīciju turpinātāja. Viņas dzejā ir saklausāma smalka garīgā realitāte, pietāte pret pasauli un centieni izzināt cilvēka eksistences jēgu, kā arī dvēseliskās saderības meklējumi līdzcilvēku vidū. Kaut gan V. Kriles dzejā nosacīti ir saskatāmas romantisma tradīcijas iezīmes, tomēr viņas dzeja vērtējama daudzdimensionāli.   

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.