Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Japānis Smiltenē dziedās par zemenēm

Foto: No personīgā arhīva

Kā japānis Latvijas ziemā brauca zemenes lūkoties? To varēs redzēt un dzirdēt Smiltenes kultūras centrā 3. janvārī pulksten 19, kur koncertu sniegs latviski dziedošais japānis Masaki Nakagava un grupa “Apvedceļš”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Iespēju Smiltenē klausīties, kā japānis latviski dzied “Apvedceļa” leģendāro hitu “Zemenes” un citas dziesmas, sagādājuši smiltenieši TV producenti Ruta Madarāja-Veisa un Ivo Veiss.

Japāna satiksies ar Latviju

Viss sākās pērn vasarā, kad Ruta uzaicināja Masaki Nakagavu filmēties TV raidījumam, kura ģenerālsponsors bija Japānas instrumentu ražošanas kompānijas “Makita” uzņēmums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Man kā producentei vienmēr bija jāizdomā interesanti stāstiņi, tāpēc aktīvi sekoju, kas notiek sociālajos tīklos, un tad vienā brīdī ieraugu – japānis dzied latviešu valodā mūsu dziesmas, tādas, bez kurām nevar iztikt nevienā ballītē. Sāku viņam sekot sociālajos tīklos, ieraudzīju, ka viņš ir  Latvijā un uz dullo uzrakstīju, uzaicināju nofilmēties mūsu raidījumam. Viņš man laipni atbildēja,  Jūrmalā filmēšanās nolūkā uztaisījām smuku soliņu un sadraudzējāmies,” stāsta Ruta Madarāja-Veisa.

Šī gada nogalē Masaki Nakagava uzrakstīja Rutai, pavēstot, ka atkal būs Latvijā un vai ir kāds projekts, kurā viņš varētu piedalīties.

Par to domājot, Rutai un Ivo radās ideja uzņemt mazu dokumentālo filmu par  japāni, kurš dzied tik daudzas cilvēku iemīļotas dziesmas latviešu valodā, un pie viena, lai Masaki Nakagavu vēl vairāk iepazīstinātu ar Latviju, parādīt viņam Vidzemi un Smilteni, kur ir Rutas un Ivo otras mājas (ikdienā viņi strādā Rīgā). Filmas kulminācija būtu kopā nodziedāta dziesma “Zemenes”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Gribējām pieticīgi, bet viss izvērsās par koncertu kopā ar grupu “Apvedceļš”. Pirmā doma bija, ka dziedam mazā stūrītī, bet tad ideja  sāka apaugt, –  pag, kāpēc to citiem neparādīt, kāpēc neuztaisīt koncertu Smiltenē  ar “Zemenēm” un “Apvedceļu”?  Masaki ir interesants cilvēks un mīl Latviju. Koncertā būs sirsnīgas sarunas, kad viens ar otru aprunājas un kad Japāna tiekas ar Latviju un ar “Zemenēm”,” smaida Ruta.

Smiltenei sekos Roja

Koncertā Masaki pastāstīs, kāpēc viņš mīl Latviju, būs arī videoprojekcijas, lai spilgtinātu stāstu. Ruta piebilst, ka japānis mācās vēl citas dziesmas no “Apvedceļa” repertuāra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vēsts par to, ka Masaki Nakagava un grupa “Apvedceļš” Smiltenē uzstāsies kopīgā koncertā, aizklīdusi arī līdz Kurzemei. Ruta šonedēļ saņēma tālruņa zvanu no Rojas un lūgumu tādu koncertu sarīkot arī tur.

“Tas nozīmē, ka esam trāpījuši desmitniekā, jo cilvēkiem ir interese. Tad nu, ja kāds netiek uz koncertu Smiltenē, 7. janvārī aicināts uz Roju,” piebilst Ruta.

Masaki ir mūziķis un komponists no Japānas pilsētas Kobes, kurš izpilda un komponē dziesmas latviešu, angļu un japāņu valodās. Pirmo reizi viņš ieradās Latvijā kā universitātes apmaiņas students 2014. gadā, kad arī sāka iepazīt latviešu kultūru, valodu un mūziku. Pēc atgriešanās Japānā Masaki turpināja mācīties latviešu valodu un kā daļu no mācību procesa sāka mācīties izpildīt dziesmas latviski.  

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.