Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Jānis Lūsēns radījis trīs jaunas dziesmas par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes 105. jubilejai

Foto: Ivo Leitis

Latvijā labi pazīstamais komponists Jānis Lūsēns un rakstniece Inguna Bauere radījuši trīs jaunas dziesmas par godu Latviešu Pagaidu Nacionālās padomes (LPNP) 105. jubilejai. Jaunizveidoto skaņdarbu pirmatskaņojums būs 19. novembrī Valkas pilsētas kultūras namā, kur notiks Latvijas Republikas Proklamēšanas 104. un LPNP 105. gadadienas svētku sarīkojums “Daudz laimes Tev, Latvija mana!” un tiks apbalvoti šī gada Valkas novada pašvaldības Atzinības rakstu laureāti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“LPNP ir ārkārtīgi nozīmīga institūcija Latvijas valsts tapšanā. Ir pagājuši 105 gadi, kopš tā pirmo reizi sanāca Valkā un sāka aktīvi darboties. Diemžēl padomes ieguldījums un darbība lielai sabiedrībai daļai ir maz zināma, tādēļ Valkā šogad to īpaši atzīmēsim. Lūdzām komponistu Lūsēnu un rakstnieci Baueri par godu šim notikumam radīt dziesmas, jo emocijas paliek vairāk atmiņā nekā sausi vēstures fakti,” skaidro Valkas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Vents Armands Krauklis.              

Komponists Jānis Lūsēns atzina: “Līdz savai atnākšanai uz Valkas novadu, daudz nezināju par šīm vēsturiskajām niansēm. Bet, pateicoties Venta interesei par vēsturi, patriotiskajām jūtām pret Latviju un savu novadu, es kā jaunienācējs pievērsos šīm lietām. Šo vēstures aspektu izziņa bija tiešām ļoti interesanta. Prieks, ka arī Inguna piekrita dot savu artavu dziesmu kopradē. I. Bauere ir rūpīga vēstures izzinātāja, kas atspoguļojas arī viņas rakstītajās grāmatās.

Dziesmas radītas vienkāršas, jo mans princips bija – lai ikviens, kam mājās ir ģitāra vai klavieres, tās varētu nodziedāt un nospēlēt. Galvenais, lai šīs dziesmas būtu demokrātiski saprotamas, bet ne triviālas. Ceru, ka arī pašdarbības koriem kāda no šīm dziesmām paliks sirdī, un turpinās šo dziesmu un notikumu dzīvi arī ārpus šī noteiktā datuma.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaunizveidoto dziesmu vārdu autore, rakstniece Inguna Bauere stāsta: “Dziesmu vārdus iedvesmoja Kārļa Skalbes grāmata “Mazās piezīmes”, jo tajā ir diezgan daudz stāstīts par šiem notiekumiem, pieminēta arī Valka. Šķirstot šīs piezīmes, radās tas nepieciešamais impulss – iedvesma, un topošo dziesmu teksti kļuva skaidri.”

Informāciju sagatavoja: Ivo Leitis, Valkas novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciālists

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.