Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Ja situācija nestabilizēsies, protestēs arī mūspuses piensaimnieki

Piena iepirkuma cena šobrīd lauksaimniekiem ir sāpīgs temats. Saņemot paziņojumus par kārtējo iepirkuma cenas samazinājumu, kļūst arvien lielāka neticība un bažas, kas būs tālāk. Zemnieki pauž, ka katras saimniecības situācija ir atšķirīga, un skaidrs, ka jau tagad ir tādas, kurām reālākais scenārijs ir likvidācijas process.

Straujais piena iepirkuma cenas kritums Latvijas lauksaimniekus nostādījis kārtējās krīzes priekšā, kad jāizvērtē – vai piena lopkopībai ir nākotne. “Kur mēs ejam, kas būs tālāk?” neizpratni pauž Launkalnes pagasta zemnieku saimniecības “Puriņi” saimnieks Guntars Kalniņš.

“Puriņi” ir ģimenes saimniecība, kurā ir simts slaucamas govis. Šis viņiem ir saspringts laiks, jo jārēķina, kā izdzīvot, lai govis nenāktos likvidēt. “Ja mums nebūtu ģimenes saimniecība, bet tāda, kur algo darbiniekus, tos nāktos atlaist. Pāris mēnešu ar cenu, kas ir 30 centi par kilogramu piena, varēs dzīvot, bet ne ilgi. Grūtāk šobrīd ir vidējām un lielajām saimniecībām. Un tieši tās veido lielāko daļu nozares,” norāda G. Kalniņš, kurš nodod pienu kooperatīvam “Pienupīte”.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.