Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izvirzās labāko vidū pieaugušo konkurencē

Palsmanietis, talantīgais dambretists Kristers Lapiņš (no labās) sevi apliecinājis kā līdzvērtīgu, sacenšoties ar Latvijas dambretes zvaigznēm pieaugušo konkurencē. Foto: Latvijas Dambretes federācija

Palsmanietis, Limbažu novada sporta skolas dambretes nodaļas audzēknis Kristers Lapiņš saviem sasniegumiem šajā sporta veidā pievienos vēl vienu –  nacionālā meistara titulu 64 lauciņu dambretē.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Aizvadītajā nedēļā Bauskā trīs dienas dambretisti sacentās par Latvijas čempiona titulu sievietēm un vīriešiem 64 lauciņu dambretē.

Fināla cīņās sieviešu konkurencē piedalījās deviņas dalībnieces, vīriešu konkurencē – 10 dambretisti. Turnīri norisinājās pēc riņķa sistēmas ar mikromačiem un apdomas laiku uz partiju 25 minūtes + 10 sekundes katram. Sacensības – pēc 745 pozīciju izlozes tabulas.

Lai iekļūtu finālā, vispirms 2. un 3. oktobrī Rīgā notika atlases turnīri, kuros finālistus noskaidroja, vīriešiem un sievietēm spēlējot atsevišķos turnīros pēc mikromaču principa ar apdomas laiku 20 minūtes + 5 sekundes uz gājienu katram uz partiju. Atlases barjeru pārvarēja arī 17 gadus vecais talantīgais dambretists Kristers Lapiņš, kurš ikdienā mācās Valmieras tehnikuma programmēšanas nodaļas 2. kursā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Uz Latvijas čempiona titulu vīriešu konkurencē bija divi galvenie pretendenti, nacionālie lielmeistari Roberts Misāns (Pasaules Dambretes federācijas ģenerālsekretārs) un Guntars Purviņš, kuri pierādīja savu meistarību turnīra gaitā. Atrodoties vadībā no turnīra sākuma līdz tā beigām, par Latvijas valsts čempionu ar izcīnītajiem 15 punktiem kļuva Roberts Misāns, kuram tas ir pirmais šāds tituls. 2. vietu ar 14 punktiem izcīnīja Guntars Purviņš, kurš Latvijas čempiona godā bijis vairākas reizes. Par trešo pozīciju noritēja spraigas cīņas, noslēgumā 3. vietu ar 12 punktiem izcīnīja talantīgais jaunais dambretists Kristers Lapiņš, kuram tas izdevās pirmo reizi. Pateicoties tam, viņam tiks piešķirts nacionālā meistara tituls.

Pirmo trīs vietu ieguvēji ieguva tiesības startēt 2022. gada Latvijas čempionāta finālā, kā arī pārstāvēt Latviju Eiropas un pasaules čempionātos. 

Jau rakstījām, ka Kristers ieguvis tiesības pārstāvēt Latviju arī Eiropas un pasaules čempionātos   savā U-19 vecuma grupā gan 64, gan 100 lauciņu dambretēs. 

“Liels paldies Kristera trenerim Kārlim Ozolam par palīdzību un par izvadāšanu uz sacensībām!” pateicas Kristera mamma Inga Millere.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.