Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izvirza uz “Latvijas Sirdsdziesmas” finālu

Grundzāliete Inga Lazdiņa rudeni savā “Dziesmā rudenīgajā” izmanto kā metaforu, bet dziesma ir par cerību. Iespējams, arī to novērtējuši klausītāji, balsojot par dziesmas iekļūšanu “Latvijas Sirdsdziesmas” lielajā finālā. Foto: Jānis Krūmiņš

Grundzāliete Inga Lazdiņa tobrīd ar māsu automašīnā brauca pa naksnīgajiem Polijas ceļiem, atgriežoties mājās no ceļojuma, kad viņas tālrunī cita pēc citas sāka birt apsveikuma īsziņas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādās, Ingas sacerētā “Dziesma rudenīgā”, ar kuru viņa piedalījās “Latvijas Sirdsdziesmas” novembra aptaujā, ir iekļuvusi lielajā finālā.

Dziesma, kas iedrošina cerēt

Tas nozīmē, ka Ingai nākamvasar gaidāms liels notikums – pirmo reizi viņa dziedās “Latvijas Sirdsdziesmas” lielajā finālā, kas tradicionāli notiek Lielvārdē, pašas sacerētu dziesmu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Proti, dziesmai “Trīs dzejnieku mīlas vārdi”, ar kuru grundzāliete sacentās par 2020. gada sirdsdziesmas titulu, ir citi autori.

“Biju pārsteigta! Nonākt līdz finālam ir pagodinoši, un ir ļoti patīkami, ja mana dziesma uzrunā,” tā Inga “Ziemeļlatvijai” teic par “Latvijas Sirdsdziesmas” skatītāju un klausītāju augsto novērtējumu, pateicoties kuram “Dziesma rudenīgā”, kas novembra aptaujā ierindojās otrajā vietā, tomēr tika izvirzīta uz lielo finālu.

“Novembra balsošanas pēdējā nedēļā noskaidrojās, ka uz finālu aiziet Jānis Moisejs, bet “Dziesma rudenīgā” palika otrajā vietā, pievienojoties starpfināla dziesmām. Bērnišķīgi priecājos par to, kā sabalsoja!” smejas Inga un no sirds pateicas visiem atbalstītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Rudens starpfināla telefonbalsošanā Ingas Rukas-Lazdiņas “Dziesma rudenīgā” (“Latvijas Sirdsdziesmā” Inga sevi piesaka ar abiem uzvārdiem – bijušo un tagadējo) uzvarēja pārliecinoši, iegūstot 1150 balsis.

Salīdzinoši augsto ceturto vietu ar 750 balsīm ieguva smiltenieša Viktora Tilčika dziesma “Šo brīdi nenonieciniet”  (mūzika – Viktors Tilčiks, vārdi – Elita Tilčika), kas bija oktobra aptaujas  jaunums.

“Dziesma rudenīgā”, kurai Inga sacerējusi gan skaistu, nedaudz smeldzīgu mūziku, gan vārdus, nav par rudeni, bet ir par cerību. To uzsver arī autore, sakot, ka rudens šajā gadījumā ir kā metafora (tēlains, pārnestā nozīmē lietots izteiksmes līdzeklis).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“…Bet nāks pavasaris, griežot sniegpulksteņu valsi, / Dziesma rudenīgā atgūs lakstīgalas balsi, / Sudrabaini saules stari kliedēs ziemā sastingušās ēnas, / Un varbūt es atkal spēšu dziedāt līdzi tā, kā senāk,” dzied Inga savā “Dziesmā rudenīgajā”.

Decembrī debija Jāņa Krūmiņa dziesmai

Savukārt “Latvijas Sirdsdziesmas” decembra aptaujas jaunums ir smiltenieša Jāņa Krūmiņa sacerētā dziesma “Lietuslāse”, ko izpilda grupa “Apvedceļš”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šonedēļ valdīja ziemas spelgonis, bet sinoptiķi drīz sola atkusni, un tad jau “Lietuslāse” būs īsti vietā, smej Jānis, bet jau nopietnāk piebilst, ka vārds “lietuslāse” nav jāuztver burtiski.

“Sacerot šo dziesmu (gan vārdus, gan mūziku – redakcijas piezīme), vairāk domāju par iekšēju klusumu un mieru, velkot paralēles ar meditācijas formu. Ir svētīgi skatīties tumšā logā uz lietus lāsēm. Tas sakārto dvēseli,” domā Jānis Krūmiņš. 

Savu ceļu uz klausītāju sirdīm decembrī turpina novembra aptaujas dalībniece, valcēnietes Sabīnes Metus dziesma “Guli, mazo bērniņ”, par ko “Ziemeļlatvija” jau rakstīja.

Balsot par aptaujas dziesmām var līdz decembra pēdējai sestdienai, 25. datumam, pulksten 00.01. “Latvijas Sirdsdziesma” ir sirsnīgi muzikāls LTV  raidījums. Tā veidotāji uzsver, ka visnozīmīgākā loma raidījuma tapšanā ir arī vērotājiem. Skatītāji, iesaistoties aptaujas balsošanā, izvēlas dziesmu, kas ir pelnījusi nest Gada Sirdsdziesmas titulu Latvijā. 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.