Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izvelk ārā no mājām

Kad šajā atvasarā saule neskopojās ar savu siltumu, lielu sadancošanās koncertu ar simbolisku nosaukumu “Ripo, saulīt!” Raunas estrādē sarīkoja biedrība “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”.
FOTO: DIĀNA VĪTOLA

Siltā un saulainā atvasara ar savu labo laiku nākusi palīgā biedrībai “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām”, kas saviem biedriem Smiltenes un Valkas novados, un Strenčos devusi iespēju sanākt kopā un iegūt labas emocijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vispirms pie biedrības “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” Smiltenē un Valkā pieredzes apmaiņas vizītē viesojās draugi no Jēkabpils invalīdu biedrības. Abas biedrības sadarbojas daudzu gadu garumā, stāsta nevalstiskās organizācijas “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” valdes priekšsēdētāja Diāna Vītola.

Redz sava darba augļus

Tagad tiekoties tika apspriestas abu biedrību aktivitātes un invalīdiem aktuālas problēmas, ekskursijās apskatīta Smiltene, Valka un Valga, jo ciemiņus uzņēma arī Valgas invalīdu biedrība. “Paldies Valkas novadpētniecības muzejam, kas atvēlēja mums savas telpas apspriedei un pasēdēšanai, nogaršojot ciemiņu atvesto kliņģeri! Mūsu biedrības telpas tik daudziem cilvēkiem ir par šauru,” muzejam par sadarbību pateicas Diāna Vītola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa ir gandarīta arī par sadancošanās koncertu “Ripo, saulīt!”, ko saulainās atvasaras dēļ biedrībai “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” izdevās sarīkot nevis iekštelpās, bet gan Raunas brīvdabas estrādē. Koncertā uzstājās deju kopa “Pīlādzītis” (vadītāja Raita Linde), kas biedrības paspārnē darbojas jau 18. gadu, un tās draugi – astoņi deju kolektīvi no citiem Latvijas novadiem.

“Pastāvot tik ilgi, “Pīlādzītis” ieguvis daudz draugu – līdzīgus kolektīvus, kas kopā koncertē, satiekas un gūst labas emocijas. Sadancošanās koncertu sarīkojām, lai viņi redzētu sava darba augļus un parādītu citiem savus krāšņos tērpus,” stāsta Diāna Vītola.

Viņa uzsver, ka pasākums varēja notikt, pateicoties Smiltenes novada pašvaldības piešķirtajam līdzfinansējumam, proti, biedrība “ATBALSTS cilvēkiem ar īpašām vajadzībām” ar savu projektu “Ripo, saulīt!” piedalījās pašvaldības izsludinātajā projektu līdzfinansēšanas konkursā nevalstiskajām organizācijām un saņēma atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tagad domājam par nākamā gada aktivitātēm un biedrības budžetu. Daudz kas būs atkarīgs no tā, cik vēl būs tādu konkursu, kuros varam piedalīties un īstenot savus projektus. Mūsu biedrība ir gana atpazīstama. Kad rīkojam pasākumus, mums pievienojas arī Valmieras invalīdu biedrība, ne tikai Strenču grupa, kas jau vēsturiski ir pie mūsu biedrības,” piebilst Diāna Vītola.

Jau startē nākamais konkurss

Jāpiebilst, ka Smiltenes novada pašvaldība jau ir izsludinājusi 2023. gada projektu līdzfinansēšanas konkursu (2. kārtu) nevalstiskajām organizācijām Smiltenes novadā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mērķis ir ar līdzfinansējumu atbalstīt pašvaldības attīstības stratēģijai atbilstošas idejas izglītības, kultūras, sporta, sociālās, jauniešu iniciatīvas un teritorijas labiekārtošanas jomās.

Projektu pieteikumi jāiesniedz Smiltenes novada pašvaldībā līdz 31. oktobrim pulksten 17.

Informāciju par konkursu var iegūt, zvanot Smiltenes novada pašvaldības Attīstības un plānošanas nodaļas speciālistiem uz tālruni 27001449 vai sūtot jautājumus uz e-pastu pasts@smiltenesnovads.lv.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.