Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izvēlas labākos risinājumus Viedrades kvartāla apbūvei

Jau rakstījām, ka Smiltenes novada pašvaldība šogad jūnijā izsludināja arhitektūras ideju metu konkursu sertificētiem arhitektūras speciālistiem Viedrades kvartāla Smiltenē, Pils ielā 9 (pie Vidusezera), attīstībai.

Konkursa mērķis bija, izmantojot arhitektūras profesionāļu radošu sacensību, iegūt iespējami labākos priekšlikumus, kurus varētu ņemt par pamatu Viedrades kvartāla būvprojekta izstrādei, nodrošinot objekta funkcijai atbilstošu arhitektonisko un funkcionālo risinājumu (arhitektūras mets ir pirmsprojekta materiāls, kas atspoguļo apbūves ieceri teritorijas kompleksai attīstībai).

Nelielo kvartālu Pils ielā 9 pie Vidusezera, ko pašvaldība nodēvējusi par Viedrades kvartālu, veido astoņu industriālu ēku grupa. Kopš 60. gadiem tā bija pazīstama kā metālapstrādes rūpnīca “Abula”, taču vietas pagātne ir senāka – vēsturiski te atradās ūdensdzirnavas uz Abula upes, izveidojot arī dzirnavu ezeru. Šobrīd pamesto rūpniecības ēku kvartāls atrodas ainaviski skaistā, ar vēsturisku slāņojumu bagātā vietā – starp Smiltenes centru un Kalnamuižas vēsturisko kompleksu, blakus Vidusezeram un parku ieskāvumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.