Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izveidots videoceļvedis uzņēmējiem par viesstrādnieku uzaicināšanu darbam Latvijā

Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde izveidojusi informatīvu videoceļvedi Latvijas uzņēmējiem par to, kā jārīkojas, lai uzaicinātu viesstrādniekus darbam Latvijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nepieciešamība noalgot darbiniekus no valstīm ārpus Eiropas Savienības ir aktuāla daudziem Latvijas komersantiem, kuru uzņēmumiem attīstoties, rodas grūtības atrast papildu darbarokas vietējā darba tirgū. Imigrācijas likumā ir noteikti viesstrādnieku nodarbināšanas pamati, vīzas un uzturēšanās atļaujas noformēšanas procedūra un citi ar viesstrādnieku uzaicināšanu saistīti jautājumi, bet uzņēmumiem, kas iepriekš ar šo jautājumu risināšanu nav saskārušies, šīs procedūras var būt  sarežģītas un grūti uztveramas.

Lai veicinātu uzņēmēju izpratni par viesstrādnieku uzaicināšanu, ir izveidots videoceļvedis, kur soli pa solim paskaidrots, kādi dokumenti nepieciešami, lai sāktu viesstrādnieku nodarbināšanu uz uzturēšanās atļaujas vai vīzas pamata, un kur šos dokumentus iesniegt. Lakoniski paskaidrota uzaicināšanas procedūra un sniegta informācija gan par darba samaksu (tostarp darba samaksu augstas kvalifikācijas nodarbinātajiem), gan arī par valsts nodevām un dokumentu izskatīšanas termiņiem.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā papildinformāciju var iegūt, rakstot uz e-pasta adresi mn@pmlp.gov.lv vai darba dienās zvanot pa tālruni +371 67209400.

Informāciju sagatavoja: Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Personāla vadības un sabiedrisko attiecību departaments

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.