Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izveido jaunu risinājumu lietusūdens novadīšanai

Pie Pedeles dambja Valgas pilsētā pabeigta Igaunijā pirmā dabiskā lietusūdens kanalizācijas sistēma. Darbu laikā izrakta līkumaina tranšeja, kurā uzstādītie lielie akmeņi bremzēs no Tartu šosejas plūstošā sniega kušanas ūdens ātrumu, “Ziemeļlatviju” informē “Lõuna-Eesti Postimees” reportieris Tīts Loims.
Sistēma izveidota sadarbībā ar Igaunijas ainavu veidotāju asociāciju un mācību uzņēmumu “Yebisu Eesti”.
“Igaunijas, Latvijas un Somijas ainavu veidotājiem, kas piedalījās projektā, jautājām, kas, viņuprāt, ir nākotnei nepieciešamākās prasmes. Lietusūdens novadīšanas sistēmas risinājumi bija tie, par kuriem vēlējāmies iegūt plašāku informāciju un pieredzi,” stāsta Igaunijas ainavu veidotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Kadri Grišakova.
Darbus vadīja eksperti no Somijas, kur lietusūdens jau kādu laiku šādā veidā savākts dzīvojamos rajonos un novadīts savākšanas dīķos vai strautiņos.
Valgā tika izvēlēts jauns risinājums, jo tā ir pierobežas pilsēta, kurā kaimiņvalstis sadarbojas starptautiski. ““AS Valga Vesi” mums atrada piemērotu vietu pie Pedeles dambja, kur bieži bija problēmas ar applūšanu,” skaidroja K. Grišakova.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Ziemellatvija.lv abonementu:

"Ziemellatvija.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Ziemellatvija.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Ziemellatvija.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.