Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izstādē – treji novadi

Koša un skaista ir izstāde “Pār trejiem novadiem”, kurā apskatāmi Tautas lietišķās mākslas studiju “Smiltene”, “Kalme” un “Sagša” dalībnieču darbi. FOTO: DAIGA MELNACE

Ja šovasar, apceļojot Latviju, sanāk būt Alūksnes pusē, tad var aizbraukt līdz Viktora Ķirpa Ates muzejam “Vidzemes lauku sēta” Alūksnes novada Annas pagastā un apskatīt ne tikai muzeja krājumus, bet arī tautas lietišķās mākslas izstādi “Pār trejiem novadiem”, kurā ir arī Tautas lietišķās mākslas studijas “Smiltene” dalībnieču darbi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izstādi atklāja šomēnes, tā būs skatāma līdz 21. septembrim.

Ekspozīciju “Pār trejiem novadiem” veido Vidzemes Tautas lietišķās mākslas studiju “Kalme” (Alūksne), “Smiltene” un “Sagša” (Gulbene) darbi un Viktora Ķirpa Ates muzeja krājuma materiāli. Izstāde skatāma no otrdienas līdz sestdienai no pulksten 10 līdz 17, bet svētdienas un pirmdienas muzejā ir brīvdienas.

Ideja par šādu kopīgu izstādi TLMS “Smiltene” vadītājai Daigai Melnacei, “Sagšas” vadītājai Birutai Akmentiņai un “Kalmes” vadītājai Inetai Lejai radās šogad agrā pavasarī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Izstādes stāsts ir par laiku no pavasara plaukuma līdz vasaras pilnbriedam ar vakara miglu pār dienā sakarsušām pļavām, kvēlojošiem Līgo nakts ugunskuriem un Jāņu rīta rasas pērlēm zirnekļu tīklos, un tā līdz rudenim ar rudzu druvām un pilnām maizes klētīm,” ekspozīcijas tematiku piesaka TLMS “Smiltene” vadītāja Daiga Melnace.

Smiltenes novads izstādē ir pārstāvēts ar TLMS “Smiltene” segām, cimdiem, lakatiem, grīdceliņiem, izšūtiem pērlīšu vainagiem un ar Ivetas Rones keramiku.

Savukārt šīs nedēļas nogalē, 1. un 2. jūnijā, TLMS “Smiltene” darbi būs redzami Rīgā, Etnogrāfiskajā brīvdabas muzejā, kur notiks ikgadējais lielais tautas lietišķās mākslas izstrādājumu gadatirgus.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.