Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsolē nosola “Siļķītes”

Foto: manasvietas.blogspot.com

Pēc vairākkārtējiem neveiksmīgiem mēģinājumiem Smiltenes novada pašvaldība atradusi pircēju savam nekustamajam īpašumam “Siļķītes” Blomes pagastā, kur kādreiz no akmens mūrētā ēkā atradās skola.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šoreiz nekustamā īpašuma “Siļķītes” pārdošana izsolē par brīvu cenu piesaistīja 10 pretendentu interesi (izsole par brīvu cenu nozīmē mantas pārdošanu par atsavinātāja noteiktu cenu, kas nav zemāka par nosacīto cenu).

Saskaņā ar Smiltenes novada Pašvaldības mantas novērtēšanas, atsavināšanas un izsoles komisijas   lēmumu nekustamā īpašuma “Siļķītes” atsavināšanai tika noteikta brīvā cena 13 120 eiro. Īpašumu    atklātā mutiskā izsolē ar augšupejošu soli par 50 720 eiro nosolīja juridiska persona (ņemot vērā “lokdauna” noteikumus, izsole notika ārā).

Nekustamā īpašuma “Siļķītes” Blomes pagastā izsoles rezultāti jau apstiprināti Smiltenes novada domes sēdē 27. oktobrī, bet, kamēr nav oficiāli noslēgts pirkšanas – pārdošanas līgums, pircēja vārds netiek publiskots.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Nekustamais īpašums “Siļķītes” sastāv no divām zemes vienībām 3,83 hektāru un 0,94 hektāru lielā platībā un četrām ēkām. Blomes pagasta pārvaldes vadītājs Gaidis Bogdanovs stāsta, ka īpašums nav apdzīvots 10 gadus, pašvaldība to uzturējusi savu iespēju robežās un jau vairākkārt centusies  pārdot, bet līdz šim potenciālo pircēju interese bijusi minimāla. 

“2020. gadā pie tādiem pašiem izsoles noteikumiem ieinteresējās tikai pāris pretendentu. Taču tagad valstī ir nekustamā īpašuma pirkšanas bums, cilvēki ļoti grib pirkt īpašumus laukos, kā rezultātā interese bija liela. Es ļoti ceru, ka tagad “Siļķītēs” kaut kas notiks,” teic Gaidis Bogdanovs.

Pagasta pārvaldnieks arī piebilst, ka izsoles noteikumi tika izstrādāti tā, lai jauno īpašnieku motivētu  apsaimniekot “Silķītes”, piemēram, viņš piecus gadus nedrīkst šo īpašumu pārdot.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.