Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināts Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvas konkurss

www.mfa.gov.lv

Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministrijas izsludina pieteikšanos ikgadējai Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju Valodu balvai (Valodu balva).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valodu balvas mērķis ir novērtēt izcilību un sasniegumus, kas saistīti ar individuālu ieguldījumu un panākumiem latviešu valodas popularizēšanā Igaunijā un igauņu valodas popularizēšanā Latvijā. Balvas ieguvēju paziņos Igaunijas un Latvijas ārlietu ministri.

Saskaņā ar Valodu balvas nolikumu, balvai var pieteikt daiļliteratūras vai dažādu jomu zinātniskā darba tulkojumus, pētījumus, valodu apguves projektus, ieskaitot žurnālistikas pārraidi, rakstu vai raidījumu par valodas veicināšanu. Pieteikties aicināti valodu skolotāji, pasniedzēji, pētnieki, žurnālisti un valodu apguves projektu organizētāji. Balvai par ieguldījumu latviešu un igauņu valodas popularizēšanā 2022. gadā var tikt nominētas gan atsevišķas personas, gan institūcijas.

Valodu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju ieguldījumi. Konkursa žūriju veido Latvijas un Igaunijas Ārlietu ministriju pārstāvji, kā arī abu valstu literatūras un valodu eksperti.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Valodu balva tiks pasniegta jau 14. reizi. Iepriekšējos gados Valodu balvu par sasniegumiem ir saņēmuši Maima Grīnberga (2009, 2012), Guntars Godiņš (2010, 2013, 2018), Kalevs Kalkuns (Kalev Kalkun) (2011), Marguss Konnula (Margus Konnula) ar pseidonīmu Contra (2014), Valts Ernštreits (2015), Livija Vītola (Livia Viitol) (2016), Rūta Karma (2017), Ilze Tālberga (2019), Lembits Vaba (Lembit Vaba) (2020) un Daila Ozola (2021).

Pieteikumus Valodu balvas konkursam par sasniegumiem 2022. gadā var iesūtīt līdz 2023. gada 6. martam.

Pieteikumu un Curriculum Vitae balvas kandidātiem jāiesniedz angļu valodā, nosūtot tos uz Igaunijas Ārlietu ministrijas e-pastu: estk@mfa.ee vai pa pastu Igaunijas Ārlietu ministrijai: Ministry of Foreign Affairs, Islandi väljak 1, 15049 Tallinn, (ar norādi “Languages Award”).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.