Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināts biznesa ideju konkurss “Laukiem būt!”

Līdz 10. janvārim aicinām ikvienu jaunieti, kurš no 2019. līdz 2021. gadam ieguvis apliecinājumu par  veiksmīgu “Laukiem būt!” mācību kursa apguvi, aicinām pieteikt savu biznesa ideju noslēguma konkursā, kurā labākie iegūs naudas balvas savu ideju īstenošanai vai attīstīšanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ideju autoriem sava iecere jārealizē lauku reģionos vai mazpilsētās, kurās iedzīvotāju skaits nepārsniedz 15 000. Biznesa ideja var būt jau ieviesta dzīvē (ne ilgāk kā 3 gadus) vai vēl tikai izstrādes stadijā. Lai startētu konkursā, dalībniekam ir jāiesniedz savs biznesa idejas plāns, tostarp finanšu aprēķini, idejas prototipa attēli, kā arī sava produkta/pakalpojuma reklāmas video.

Konkursā idejas iesniedzamas trīs kategorijās:

1. Lauksaimniecība, tajā skaitā lauksaimniecības produkcijas pievienotās vērtības radīšana;
2. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – ražošana;
3. Nelauksaimnieciskā darbība laukos – pakalpojumu sniegšana.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Laukiem būt!” mācības šogad visos LLKC birojos norisinājās no 15. oktobra līdz 1. decembrim.  Arī šogad mācības tika organizētas gan klātienē, gan attālināti. Interesi par mācībām izrādīja vairāk nekā 250 jaunieši, jaunie uzņēmēji un jaunienācēji laukos, no kuriem mācības uzsāka 231 dalībnieks. Mācības norisinājās 5 dienas (neskaitot  informatīvo un noslēguma dienu). Jaunums šogad bija 3 centralizētās tiešsaistes mācību dienas, kurām vienlaicīgi pieslēdzās jaunieši no visas Latvijas. Tā kā mācībās bija arī praktiskie un grupu darbi, tad šī jauniešiem bija lieliska iespēja iepazīt arī citus jauniešus un viņu idejas visā plašajā Latvijā. Mācības absolvēja 194 dalībnieki. Atgādinām, ka dalībai konkursā var pieteikties arī iepriekšējo gadu konkursa dalībniekus, kuri nav ieguvuši naudas balvas konkursa finālā.

Konkursa mērķis – veicināt lauku teritoriju attīstību, atbalstot jauniešus un jaunos uzņēmējus lauku teritorijās savas uzņēmējdarbības idejas vai sabiedriskas aktivitātes īstenošanā vai attīstībā

Konkursa nolikums pieejams ŠEIT, kā arī rakstot uz laukiembut@llkc.lv vai sazinoties ar sava tuvākā LLKC biroja konsultantu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ņemot vērā situāciju ar Covid19 izplatību valstī, konkursa pusfinālu plānots organizēt attālināti, taču finālam paredzēti vairāki norises varianti ar cerību, ka tomēr varētu izdoties tikties arī klātienē.

Lai šajā jubilejas gadā mums ir daudz fantastisku biznesa ideju laukos. Laukiem būt!

Mācības un konkurss ir bezmaksas pasākumi, kas tiek īstenoti  Valsts Lauku tīkla aktivitātē “Atbalsts lauku jauniešiem uzņēmējdarbības veicināšanai”.

Informāciju sagatavoja: Ilze Rūtenberga-Bērziņa, LLKC sabiedrisko attiecību vadītāja

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.