Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināta pirmā 2021. – 2027.gada ES fondu plānošanas perioda projektu atlase

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) ir nosūtījusi uzaicinājumu Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai (VARAM) pieteikties Eiropas Savienības (ES) fondu jaunā plānošanas perioda finansējumam – 377 tūkstošiem eiro no Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF), kas paredzēts pašvaldību un plānošanas reģionu kapacitātes uzlabošanai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ierobežotajā projektu atlasē ERAF finansējumam varēs pieteikties VARAM, lai ar saņemto atbalstu uzlabotu plānošanas reģionu un pašvaldību administratīvo kapacitāti teritoriālās attīstības plānošanas un īstenošanas jautājumos. ES fondu atbalsts šim mērķim plānots, lai sekmētu kvalitatīvu projektu pieteikumu sagatavošanu ES strukturālo un investīciju  fondu atbalsta piesaistei teritoriju attīstībai, lai stiprinātu pašvaldību konkurētspēju un nodrošinātu teritoriju apdzīvojuma un dzīves vides ilgtspējīgu attīstību.

Projekta iesnieguma sagatavošanai atvēlēti trīs mēneši – līdz š.g. 6. jūnijam, savukārt īstenošanas aktivitātes ministrija varēs veikt līdz 2029. gada beigām.  Atlases dokumentācija pieejama CFLA  tīmekļvietnē cfla.gov.lv.

ES fondu atbalsta programmu izstrādājusi VARAM un finansējums paredzēts ES kohēzijas politikas programmas 2021.–2027. gadam 5.1.1. specifiskā atbalsta mērķa “Vietējās teritorijas integrētās sociālās, ekonomiskās un vides attīstības un kultūras mantojuma, tūrisma un drošības veicināšana pilsētu funkcionālajās teritorijās” 5.1.1.2. pasākuma “Pašvaldību un plānošanas reģionu kapacitātes uzlabošana” ietvaros.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šī projektu atlase iezīmē 2021. – 2027. gada plānošanas perioda faktisko sākšanos un finansējuma pakāpenisku nokļūšanu Latvijas ekonomikas apritē. Jau drīzumā paredzēts izsludināt nākamās jaunā perioda projektu atlases, tāpat projekti tiek pieņemti par Atveseļošanas fonda un atlikušo 2014. – 2020. ES fondu plānošanas perioda finansējumu. Informācija par visām projektu atlasēm pieejama CFLA tīmekļvietnes sadaļā “Projektu atlases”.

Informāciju sagatavoja: Ieva Luste, Centrālās finanšu un līgumu aģentūras sabiedrisko attiecību speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.