Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludināta pieteikšanās onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmām

www.pexels.com

Izsludināta pieteikšanās onkoloģisko pacientu psihosociālās rehabilitācijas programmām, kurās aicināts piedalīties ikviens, kas saskāries ar vēzi. Pirmā programma sāksies jau 10.martā! 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Biedrība “Dzīvības koks” izsludinājusi pieteikšanos 2024.gada psihosociālās rehabilitācijas programmās onkoloģiskiem pacientiem un viņu tuviniekiem. Šogad paredzētas 20 programmas. Visas programmas pieejamas biedrības mājas lapā https://www.dzivibaskoks.lv/lv/jaunumi?458, kā arī pieteikšanās programmām notiek elektroniski, biedrības mājas lapā. 
Kas ir psihosociālā rehabilitācija onkoloģiskiem pacientiem un viņu tuviniekiem?

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība psihosociālās rehabilitācijas programmas sāka īstenot 2009.gadā, tad tās notika par ziedojumos piesaistītiem līdzekļiem. Kopš 2018.gada tā ir valsts atbalstīta programmu, kuru uz Labklājības ministrijas deleģējuma līguma pamata ievieš biedrība „Dzīvības koks”.

Pati programma ilgst 6 dienas, kurās dalībnieki piedalās grupu terapijā, mākslas terapijā, kā arī notiek fizioterapija, fiziskās aktivitātes, lekcijas par dzīvi pēc slimības, par uzturu un citiem jautājumiem, kas svarīgi cilvēkiem, kuri saskārušies ar diagnozi ļaundabīgais audzējs.Kā uzsver psihosociālās rehabilitācijas programmas vadītāja, biedrības „Dzīvības koks” valdes priekšsēdētāja Gunita Berķe, tad programmā  viss vērsts uz to, lai dzīve pēc slimības būtu kvalitatīva, bez bailēm, bet ar pārliecību, ka dzīve pēc vēža turpinās!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Psihosociālās rehabilitācijas programmā ar to dalībniekiem kopā strādā pieredzējuši speciālisti, kuri zina, kā atbalstīt cilvēku pēc onkoloģiskas slimības: psihologi, psihoterapeiti, mākslas terapeiti, fizioterapeiti, uztura speciālisti, farmaceiti un onkoloģijas speciālisti (ārsti, onkoloģijas māsa). Ļoti svarīgi, ka programmas laikā ikviens var saņemt individuālās konsultācijas par tikai sev interesējošiem jautājumiem, pārrunāt sajūtas un bažas.

Tāpat neatsverama ir programmas dalībnieku savstarpējā komunikācija, informācijas apmaiņa. Vislabāk viens otru saprot un var atbalstīt cilvēki ar līdzīgu pieredzi, tāpēc psihosociālās rehabilitācijas programmas tiek īstenotas pēc diagnožu grupām. Šogad pirmo reizi būts programma vīriešiem pēc onkoloģiskas slimības. Svarīgi piebilst, ka programmā var piedalīties pacients kopā ar tuvinieku.

Psihosociālās rehabilitācijas programmu koordinatore un fizisko aktivitāšu trenere Ināra Pomere uzsver, ka dzīvība ir kustībā, tāpēc psihosociālās rehabilitācijas programmā liela uzmanība pievērsta fiziskām aktivitātēm (ārstnieciskā vingrošana, nūjošana, spēka treniņi, vingrošana uz krēsla), kuras tiek rekomendēts turpināt, lai fiziskās aktivitātes kļūtu par veselīgu ieradumu, uzlabotu pašsajūtu un sniegtu enerģiju un dzīvesprieku.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kas var pieteikties programmās:
Ikviens, kas saskāries ar diagnozi “vēzis” un vēlas labāk saprast, kā ar notikušo sadzīvot, var pieteikties  psihosociālās rehabilitācijas programmā.
Lai pieteiktos:
1. Nepieciešama invaliditātes apliecība vai ārsta rekomendācija – nosūtījums;
2. Jāsagatavojas uz 6 dienām atstāt ierasto dzīves ritmu un doties uz programmu, kura notiek ārpus Rīgas (dzīvošana, ēdināšana u.c. tiek nodrošināts);
3. Jāizpēta programmas un jāaizpilda pieteikuma anketa par datumiem, kuri Jums ir visizdevīgākie.

Programmas un pieteikšanās šeit: https://www.dzivibaskoks.lv/lv/jaunumi?458

Gunita Berķe, Valdes priekšsēdētāja “Dzīvības koks”
Saziņai: Ināra Pomere: 29455599, e-pasts: dzivibaskoks@dzivibaskoks.lv

Onkoloģisko pacientu atbalsta biedrība „Dzīvības koks” dibināta 2004. gadā, un tā ir vadošā nevalstiskā organizācija Latvijā, kas apvieno onkoloģiskos pacientus un viņu tuviniekus. Viena no biedrības darbības prioritātēm ir psihosociālās rehabilitācijas programmas onkoloģiskajiem pacientiem „Spēka avots” ieviešana un pieejamības nodrošināšana. „Dzīvības koks” ir Eiropas līmeņa organizāciju „Europa Donna”, „European Cancer Patient Coalition”, „European Network of Gynaecological Cancer Advocacy Groups”, “Myeloma Patients Europa” un Eiropas Plaušu vēža pacientu interešu aizstāvības grupas biedrs. Biedrībai „Dzīvības koks” kopš 2005. gada piešķirts sabiedriskā labuma organizācijas statuss.
 

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.