Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izsludina pieteikšanos dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā

Foto Lita Millere, no festivāla arhīva. 

Valmieras vasaras teātra festivāls aicina pieteikties dalībai Bērnu un jauniešu teātra institūtā – nedēļu ilgā, intensīvā apmācību programmā par bērniem, jauniešiem un skatuves mākslu tieši šai auditorijai. Šī gada īpašais notikums – starptautiska meistarklase-darbnīca par kustību izrāžu veidošanu ģimenēm. Pieteikties aicināti jaunie profesionāļi vai studējošie dažādās teātra nozarēs, bet ne tikai – gaidīti arī citu nozaru pārstāvji, kas strādā ar bērniem un jauniešiem. Pieteikšanās forma https://ej.uz/bujti2024 atvērta līdz 8.jūlijam. Programmā tiks uzņemti 10 dalībnieki.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pirmo reizi institūtā tiks īstenota starptautiska sadarbība – darbnīca par kustību izrāžu veidošanu ģimenēm, ko vadīs teātra zinātniece, horeogrāfe un sistēmas “dejojošās ģimenes” veidotāja Hanna Bylka-Kanecka no Holobiont Collective (Polija). Māksliniece pārstāv skatuves mākslas nozari, kas Latvijā nav plaši attīstīta – izrādes ar līdzdalību, radot profesionāļu izpildītu skatuves mākslas notikumu ar skatītāju iesaisti.

Foto Lita Millere, no festivāla arhīva. 

Festivāla nedēļā no 29.jūlija līdz 4.augustam arī notiks teorētiskas un praktiskas apmācības par bērnu un jauniešu skatuves mākslas specifiku, auditorijas uztveri, uzvedību dažādos vecumposmos, būs iespēja dalīties pieredzē un kopīgi analizēt teātra mākslas procesus un aktuālo nozarē, kā arī dalībnieki strādās pie savas izrādes vai cita radoša darba idejas. Institūta programma tiek veidota, balsoties uz profesionāļu ieteikumiem,  praktisko pieredzi un metodes pielietojumu darbā ar bērnu un jauniešu auditoriju. Festivāla rīkotā institūta programma darbojas jau piekto gadu.

Šogad Valmieras vasaras teātra festivāls notiks no 2. līdz 4.augustam, bet šī gada galvenā tēma – dzīvība.  Pirmizrādes piedzīvos 8 jaundarbi, pamatā pieaugušo auditorijai, kā arī 3 pagājušā gadā iestudētās izrādes bērniem un ģimenēm  dažādās vietās pilsētvidē. Informācija un biļetes pieejamas valmierasfestivals.lv

Foto Lita Millere, no festivāla arhīva. 

Lija Lauze, Mārketinga direktore, Valmieras teātris

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.