Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izskanējis Smiltenes novada vokālo ansambļu koncerts

Publicitātes foto.

Sestdien, 14.maijā, Smiltenes kultūras centrā notika Smiltenes novada vokālo ansambļu koncerts-skate, kurā piedalījās piecpadsmit Smiltenes novada vokālie ansambļi.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skatē uzstājās piecpadsmit novada vokālie kolektīvi: Smiltenes vokālais ansamblis “Iedvesma”, Blomes sieviešu vokālais ansamblis “Ieklausies”, Launkalnes vokālais ansamblis “Anemones”, Trapenes vīru vokālais ansamblis “Runči”, Trapenes senioru vokālais ansamblis “Atmoda”, Trapenes sieviešu vokālais ansamblis “Noktirne”, Apes sieviešu vokālais ansamblis, Apes jauniešu ansamblis “Trio no Apes”, Drustu sieviešu vokālais ansamblis “Dienvidvējā”, Trapenes jauktais vokālais ansamblis “Sonets”, Virešu sieviešu vokālais ansamblis, Virešu bērnu vokālais ansamblis “Atspole” Grundzāles radošā apvienība “Vienkārši prieks”, Gaujienas vīru vokālais ansamblis, Gaujienas sieviešu vokālais ansamblis. Katrs kolektīvs izpildīja divas dziesmas pēc savas izvēles.

Ansambļu sniegumu šoreiz nevērtēja, bet Mārtiņš Klišāns (Rīgas Doma zēnu kora diriģents un mākslinieciskais vadītājs, Valmieras, Smiltenes novada koru virsdiriģents) un Edgars Raginskis (Smiltenes kultūras centra vadītājs, komponists, mūzikas žurnālists un Latvija komponistu valdes loceklis) sniedza savu skatījumu par paveikto. Teica atzinīgus vārdus par kolektīvu kopīgo skanējumu, tāpat priecājās par pozitīvismu, vīru balsīm un kolektīvu izvēlēto repertuāru, kā arī ieteica pilnveidot frāzējumu un dažādas niansītes, kas noderēs turpmākai darbībai.  

Pēc koncerta Mārtiņš Klišāns: ”Pieķēru sevi pie domas, ka bija ātri, interesanti un pat gribas vēl paklausīties. Manas simpātijas pieder tiem, kas meklē bez pavadījuma iespējas un otra mana simpātija ir tautasdziesma- tur var atrast visu, tur slēpjas visa gudrība, tur ir visa saskaņa. Ļoti priecē, ansambļu jaunā maiņa, protams arī seniori- Jūs esat burvīgi, vienmēr mākat izteikt dziesmas saturu ar milzīgu aizrautību! Paldies visiem vadītājiem un koncertmeistariem!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Edgars Raginskis izteicās, ka: “Šie amatieri ir amatieri tikai tāpēc, ka tā tos sauc, Jūs dziedat no sirds un dvēseles, gūstat no tā prieku un dāvājat to citiem! Man savukārt prieks par oriģinālrepertuāru, to, ka kolektīvu vadītāji raksta mūziku un paši to iestudē. Pievienojos viedoklim par senioru dāmām un kungiem-Jūs bijāt pārliecinoši!”

Smiltenes Kultūras un tūrisma pārvaldes Kultūras jomas vadītāja Iveta Kovtoņenko izteica viedokli, ka: “Amatierkolektīvi ir tie kolektīvi uz kā balstās katra apdzīvota vieta un prieks par ansambļu skanējumu. Liels paldies, tautas kultūras namiem un viņu kolektīviem, vadītājiem un dziedātājiem!”

Smiltenes novada domes priekšsēdētāja vietniece Astrīda Harju  pauda prieku: ”Kopā sajūtams spēks, ka dzied no maza bērna līdz senioram, kā mēdz teikt mēs dziedam no šūpuļa līdz sirmam vecumam!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Launkalnes vokālā ansambļa “Anemones” vadītāja Signe Baltere: ”Pēc koncerta ir patīkama “pēcgaršiņa”, beidzot visi kopā satikāmies, bijām ļoti daudz un pirmo reizi redzējām, kas ir jaunie Smiltenes kultūras centra pārstāvji. Prieks!”

Smiltenes novada kultūras un tūrisma pārvalde saka lielu paldies kolektīvu vadītājiem par ieguldījumu kolektīvu sagatavošanā un ikvienam dalībniekam par dzīvesprieku, enerģiju un izturību! 

Informāciju sagatavoja: Zane Ērgle – Mežule, Smiltenes novada Kultūras un tūrisma pārvaldes mārketinga un komunikācijas speciāliste

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.