Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izraudzīti Patentu valdes skolēnu konkursa “Radošais intelektuālis” laureāti

Patentu valdes konkursā “Radošais intelektuālis” visvairāk laureātu no Jelgavas; dalībnieku vidū arī tādas pilsētas, kā Sigulda, Valka, Ventspils un Liepāja. Godalgoto vietu laureāti tiks paziņoti 24. novembrī.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šogad konkursam tika saņemts rekordliels pieteikumu skaits. Saņemti 52 komandu pieteikumi abās klašu grupās, kopējam dalībnieku skaitam sasniedzot 150, no kuriem 128 ir skolēni, bet 22 skolotāji. Uz apbalvošanas ceremoniju, kas notiks 24. novembrī aviokompānijas “AirBaltic” mācību centrā, 5. līdz 8. klašu grupā aicinātas ierasties šādas komandas:

  • VPP censoņi” no Ventspils Pārventas pamatskolas 8. klases;
  • Ķīmiskie uzņēmēji” no Ventspils 3. pamatskolas 8. klases;
  • Mans intelekts ir mans īpašums” no Siguldas 1. pamatskolas 5. klases.

Savukārt 9. līdz 12. klašu grupā uz apbalvošanu aicinātas ierasties šādas komandas:

  • Intelektuālais ceļš spoku mājā” no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 11. klases;
  • Komanda bez nosaukuma” no Valkas Jāņa Cimzes ģimnāzijas 11. klases;
  • Sargā sevi, palīdzi to darīt citiem!” no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas 11. klases;
  • Laimonis un Edžus” no Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolas 11. klases;
  • Patentija!” no Liepājas Valsts tehnikuma 3. un 4. kursa;

Konkursa “Radošais intelektuālis” apbalvošanas ceremonijas laikā tiks pasniegts arī Pasaules Intelektuālā īpašuma organizācijas (WIPO) Skolēnu apbalvojums.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Katru gadu skolēnu komandas turpina iepriecināt ar oriģinālu un radošu pieeju konkursa darbu izstrādē, veidojot interaktīvus, izzinošus un interesantus uzdevumus par intelektuālā īpašuma jomu. Pozitīvi ir vērtējams, ka vairākas komandas saviem vienaudžiem ir izstrādājušas ne tikai interesantus uzdevumus, bet sagatavojušas un apkopojušas arī nepieciešamo informāciju, kas būtu svarīga veiksmīgai uzdevumu izpildei,” pauž žūrijas komisijas pārstāve,Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes priekšsēdētāja Dace Liberte.

Konkursa mērķis ir attīstīt radošumu un sekmēt skolēnu izpratni par intelektuālā īpašuma, jo īpaši rūpnieciskā īpašuma nozīmi un tā pielietojumu uzņēmējdarbībā, kā arī rosināt skolēnu zinātkāri un interesi par pētniecību, radošumu, uzņēmējdarbību un inovāciju. Lai piedalītos konkursā, skolēniem bija jāizveido divi radoši uzdevumi par intelektuālā īpašuma tematiku. Žūrijā darbojās: Baiba Kravale no Latvijas Profesionālo patentpilvarnieku asociācijas, Jevgeņija Gainutdinova no Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālās grupas, Inga Bolmane no biedrības “Junior Achievement Latvia”, Sandra Falka no Valsts izglītības satura centra, Dace Liberte no Rūpnieciskā īpašuma apelācijas padomes un Inguna Gruntiņa no Patentu valdes.

Katrā no klašu grupām 1. vietas ieguvēji balvās iegūs bezvadu skaļruņus, 2. vietas ieguvēji – bezvadu austiņas, savukārt 3. vietas ieguvēji – elektriskās zobu birstes. Tiks apbalvoti arī simpātiju un veicināšanas balvu ieguvēji. Kopējais balvu fonds pārsniedz 3000 eiro.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursu organizē Patentu valde sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, biedrību “Latvijas Profesionālo patentpilnvarnieku asociācija”, Starptautiskās intelektuālā īpašuma aizsardzības asociācijas Latvijas Nacionālo grupu un biedrību “Junior Achievement Latvia”, kuru pārstāvji piedalījās žūrijā un izvērtēja skolēnu iesniegtos darbus.

Karīna Breimane, Projekta koordinatore, Patentu valdes Attīstības un starptautiskās sadarbības departaments

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.