Abonē e-avīzi "Ziemeļlatvija"!
Abonēt

Reklāma

Izrādē “Gailis un krāsas” piedalās visi kā viens

Vakar Valkas novada pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes, kas atrodas Valkā, Ausekļa ielā, muzikālajā iestudējumā “Gailis un krāsas” grupas “Mazie prātnieki” bērni bija tērpušies sarkanas krāsas apģērbā. Sarkanā krāsa rosina uz enerģiju. Tāda bija arī bērnu deja – ugunīga un enerģiska.
FOTO: INGA KARPOVA

Visu šo nedēļu Valkas novada pašvaldības pirmsskolas iestādē Valkā, Vijciemā un Zvārtavas pagasta Mierkalnā Mākslas nedēļas ietvaros notika dažādas aizraujošas aktivitātes. Vakar “Ziemeļlatvija” Valkā, Ausekļa ielas bērnudārza ēkas pagalmā, noskatījās teatralizētu un muzikālu izrādi “Gailis un krāsas”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izrādē ar dejošanu piedalījās visas grupas, sākot no pašiem mazākajiem līdz pat lielākajiem aktieriem kopā ar savām pirmsskolas izglītības iestādes skolotājām. Metodiķe Ina Libruka stāsta, ka visu šo mācību gadu bērni apguva ar mākslu un krāsām saistītas lietas, jo mācību procesā māksla bija izvirzīta kā prioritāte.

“Bērni visa mācību gada garumā nodarbībās darbojās dažādās tehnikās. Notika arī vairākas izstādes. Šis pasākums mums bija iecerēts kā skaists un aizraujošs noslēgums. Pērn septembrī audzinātājas rosināja iestudēt teātra izrādi, kurā piedalītos visi bērni un viņu audzinātājas. Pilnīgi nejauši manās rokās nonāca grāmata “Pasaka par krāsām”, un to tad arī visi kopā iestudējām.

Šīs Mākslas nedēļas ietvaros otrdien pie mums viesojās planetārijs un arī bērni no Vijciema un Mierkalna. Visiem bija iespējas lūkoties zvaigznēs. Tas tik bija notikums!

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Trešdien mums bija radošo aktivitāšu diena. Tās mērķis bija darīt kaut ko netradicionālu, piemēram, ar guaša krāsām uz plēves radīt zīmējumu par Valku. Mēs arī zīmējām, izmantojot dubļus. Tas bija ar mērķi rosināt atklāt, ka var zīmēt ne tikai ar otām un krāsām, bet arī ar citām ikdienā sastopamām lietām. Mums diezgan neparasts un liels izaicinājums bija, izmantojot auduma krāsas, tās izšaut no ūdens pistolēm uz balta auduma. Pēc tam no šī pašu apgleznotā auduma šūsim savus auduma maisiņus,” stāsta I. Libruka.

Savukārt piektdien Mākslas nedēļa noslēdzās ar piepūšamajām atrakcijām un ballīti. Pirmsskolas izglītības iestādes vadītāja Inta Kruška stāsta, ka maija beigās notiks arī izlaidumu svinības. Šajā mācību gadā savu pirmo nozīmīgo izlaidumu svinēs 53 bērni un viņu ģimenes.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Ziemellatvija.lv komanda.